Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå begynner tapet av Phoebe å bli et faktum for meg, og jeg kjenner det hadde vært godt med en hund på gården her. Ingen kan erstatte Phoebe, og hvis jeg hadde kjøpt av samme rase tror jeg at jeg ville blitt skuffet fordi jeg da hadde forventet at den lignet på Phoebe. Derfor ble det heller den rasen jeg har ønsket meg en god stund: Border Collie.

Det ble gutt denne gangen. En liten herremann fra Belgia, som jeg drar og henter i mai. Oppdretteren var en jeg fikk anbefalt. Faren blir brukt i agility og moren i lydighet. Friske foreldre, både øyne, hofter og albuer.

Noen bilder av lille Vinni:

wp5bf6e8d2_0f.jpg

wp2cfe2483_0f.jpg

wpd7a7e1f9_0f.jpg

Han ser ut til å ligne en del på sin pappa:

wp0625fd94.jpg

Blir veldig spennende med ny valp i hus :)

  • Like 4
  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner tapet av Phoebe å bli et faktum for meg, og jeg kjenner det hadde vært godt med en hund på gården her. Ingen kan erstatte Phoebe, og hvis jeg hadde kjøpt av samme rase tror jeg at jeg vill

Ehm... Nå har jeg falt av litt. Nei han er ikke fra den kennelen. Han er fra Weimeniershoeve. Dette er som sagt en kennel jeg har fått anbefalt og hans far er brukt av flere oppdrettere. Det er ik

Vinni er endelig på plass i Eidsberg! Har skrevet litt om reisen i bloggen: http://jeanettevinni.weebly.com/blogg.html Det kommer flere bilder etterhvert, sliter bare litt med dårlig lys o

Skrevet

Takk for hyggelige tilbakemeldinger :) Skal prøve å være flink til å oppdatere med bilder.

Første hindring nå er flybillett og søknad til mattilsynet. Gleder meg til jeg har han hjemme :)

Skrevet

Gratulerer :) Er han fra den Nice of you to Come by kennelen? Vet bare at den er Belgisk :P

Oi, sjekket den kennelen - snakk om valpemaskineri! Tror aldri jeg har sett en kennel som avler så mye. Og det eneste de kan vise til en helsesjekk av alle slag og noen få slufser på utstilling. Flott for den eneste virkelige gjeterhunden vi har igjen idag...

Skrevet
Gratulerer Han var nydelig!

Ellers syns jeg det er skikkelig ukoselig med slikt negativ prat i en tråd hvor folk vil vise frem hunden sin..

Signerer den!

Får en sånn "fortell meg din kennel, og jeg skal ta deg"-feeling.

TS har jo forklart hvorfor akkurat denne hunden fra Belgia: anbefalt oppdretter, friske foreldre som også driver innen lydighet og agility.

Har ikke ofte sett den brune varianten selv, og syntes den var smashing.

Grattis med lilleputt, og gleder meg til å se bilder etterhvert :)

  • Like 1
Skrevet

Vi spør fordi vi er engasjerte og vil både rasens beste og eierens beste. Jeg synes det er feil å ta slike diskusjoner helt på siden og aldri inn i de situasjonene de er aktuelle. Jeg spør et konkret spørsmål selv om jeg synes valpen er søt. Alle valper er søte og fargen er nydelig, det er det ingen tvil om! Men det er enormt mye bra BC i norden (og lite bra ellers i Europa), så da lurer jeg jo på om det er noe jeg har gått glipp av :) Jeg skjønner ikke hvorfor det skulle være ubehagelig å utdype litt om valg av oppdretter, hvis det er et godt valg.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...