Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hamresanden camping er vår faste overnattingsbase når vi er der - og det er fylt med hundefolk da, og muligens fullbooket allerede, så hiv deg rundt på telefonen. De har ulik kvalitet på hyttene til ulike budsjett.

Skrevet

Det vurderest :) Hadde egentlig tenkt å dra men må se det mer ann å se om kontoen er enig. Får tenke på det til påmeldingsfristen går ut. :) Er dobbel utstilling for vår der så der frister veldig men påmelding 2 dager, overnatting, diesel frem og tilbake(ca 3 timer) og mat ol. så koster det litt.

Skrevet (endret)

Bestilte overnatting på Hamresanden for godt en mnd siden - så den delen er klar i alle fall.

Moxy kan ikke stilles der (oppdretteren som dømmer), men skal vel grave fram en beardis eller to som kan stilles, antar jeg. Regner med at jeg stiller veteranhannen min Moby, også vet jeg at jeg skal vise venners tispe (Penny). Får se om hardnakket slanking på min egen champ.tispe (Milla) kanskje snart funker så hun kommer i fasong til å vises igjen..

Susanne

Edit - fremdeles ledig på Hamresanden (søk på expedia.com), dessuten overnatter nok myyye hundefolk også på Rica Dyreparken, Scandic og Quality (ved sørlandshallen).

Endret av SusanneL
Skrevet

Vi tar vogna ned til Hamre og gleder oss masse :D Det blir Bodil sitt første valpeshow (på NTK'en)

NKK har forresten flytta til et sted rett bortafor Hamre/Hamresanden. Blir utendørs på et idrettsanlegg.

Skrevet

Vi vurderer turen!

Melder på Tara også er jeg usikker på om vi skal ta med Rio eller Kamar.

Jippi & Domino er akkuratt for unge for valpeklassen...

Vi tar det som en familie-tur vi, og kommer nok bare til å være på utstillingsplassen akkuratt når vi skal stille- ellers er det dyreparken og kaptein sabeltann som skal gjelde :)

Vi tar med campingvogna og booker inn på Hamresanden.

Skrevet

Jeg vet enda ikke hvordan det blir med jobbing. Typisk at vi stiller på lørdag... Hvis ikke jeg kan dra selv kan det hende jeg trenger en (dyktig) handler til Avalon. Han er ikke verdens enkleste, selv om han vet hva han skal, så det er viktig med erfaring. Tester litt grenser, den gutten der.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Regner med dere vet det er blitt flyttet til Lillesand, men hvis ikke så vet dere det nå hehe :) Vi får håpe på fint vær siden det skal være ute :)

Skrevet

8 briarder - og Willy er nr 3 av dem inn i ringen... Kan man for en gangs skyld tro at det er mange tisper med denne gangen da, eller? *ler*.

Skrevet

Vi skal stille på søndagen, fikk startnummer nå nettopp.

Er helt fersk på dette med utstilling. Er det muligheter for å finne ut hvor mange hunder, evnt. hvem, som er påmeldt i min rase? Eller må vi bare kjøpe katalogen når vi kommer?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...