Gå til innhold
Hundesonen.no

Siberian husky, aussie og labrador på lp trening


Recommended Posts

Skrevet

peene! og så SH da! hvor kommer den fra (oppdretter)?

Wolfmark Silver Bullet Baby er hennes stamtavlenavn :)

mora til Silva er tanta til Freke.

moro å se nye og gode bilder av henne. Jeg så hun som junior på D4A i 2010 :)

Eieren virker forøvrig veldig trivelig også, har litt sporadisk kontakt med henne.

Skrevet

Kjempefine bilder! Ikke så værst med trening på sånne dager her i byen :)

(Jeg presterte å dra på hyttetur mens det var finvær. Flink, er jeg. :P)

Skrevet

Kjempefine bilder og hunder ja! må si meg enig med de andre her ;):D

Koselig :ahappy:

Silva og Lira er jo så enkle å ta bilder av. Har så greie farger slik at de blir klare og fine på nesten hvert eneste bilde. Værre med den sorte saken!

  • Like 1
Skrevet

Ooo, er det aussien til Mailin? Kanskje du kunne spørre henne om hun hadde giddi å se litt på mailen min en dag hun har tid...? :whistle: Jeg kjenner at jeg ikke har så lyst til å mase så veldig om akkurat det, men vil jo gjerne høre fra henne. :)

Skrevet

Ooo, er det aussien til Mailin? Kanskje du kunne spørre henne om hun hadde giddi å se litt på mailen min en dag hun har tid...? :whistle: Jeg kjenner at jeg ikke har så lyst til å mase så veldig om akkurat det, men vil jo gjerne høre fra henne. :)

Ja, Lira er Mailins aussie. Jeg kan hinte til henne om at det ligger en mail og venter på henne, men du kan helt sikkert maile henne og høre om den har kommet fram :)

Skrevet
viste ikke at du bor i tromsø? eller tar jeg helt feil ? :P FINE Silva! og Halve Marit (?) :P

Jo, jeg bor i Tromsø :) Gjør du også det? Halve Marit, ja ;)

Skrevet

Bor i Malangen, men går på skole i tromsø :)

Åja, kanskje vi møtes på hundeklubben en dag da :ahappy: Har forresten gått på folkehøgskole i Malangen ;)

Skrevet

Flotte bilder av fiiine hunder, og av Tromsø slik det kan være en flott tidlig vårdag, beste plass på jord!

Silva så jeg i byen i helga, og hun er virkelig en head turner :D

Skrevet

Flotte bilder av fiiine hunder, og av Tromsø slik det kan være en flott tidlig vårdag, beste plass på jord!

Silva så jeg i byen i helga, og hun er virkelig en head turner :D

Ja, man legger merke til den hunden :) Skulle bare hatt Zima med på bildene, så hadde alle vakringene vært med. Hun er lekker, hun!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...