Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden dette er hjelp en sonis og ikke anbudstorget, så er det verdt å spørre ifølge damene på chatten.

Man vet aldri med sonen! :)

Et flyttelass skal ca. 40 mil og 5 timer fra sørlandet til Rena og jeg har ikke råd til flyttebyrå og kjenner ingen med stor nok bil og/eller henger som kan kjøre.

Det er noen store ting som skal flyttes, f.eks. salongbord, seng, trimmebord, garderobeskap, liten kommode og vedkløyver, men ellers mest klær og småtterier tror jeg (men noen esker med småtterier blir det vel). To katter skal helst bli med på turen (i bur, selvsagt), men kan ordnes utenom.

Ting bør være på plass senest 1. mai og helst en stund før det også, så fort som mulig.

Dessverre har jeg hverken lappen, bil eller henger og er veldig veldig blakk, ellers hadde jeg jo bare leid flyttebyrå. Drivstoff må jeg selvsagt betale, men noe særlig mer har jeg neppe råd til. Jeg tviler på at jeg har så mange ting av interesse eller verdi å gi bort heller, måtte være det digre trimmebordet det da. :P

Du får ellers selskap på turen (med mindre du ikke vil), evig takknemlighet og alt du kan komme på at jeg kan hjelpe deg med.

:)

  • Like 3
Guest Gråtass
Skrevet

Om noen får lasset til oslo/kløfta/eidsvoll etc så kan jeg ta det derfra til Rena.

Skrevet

Om noen får lasset til oslo/kløfta/eidsvoll etc så kan jeg ta det derfra til Rena.

:flowers: :flowers:

Skrevet

Dersom Grå ikke kan, så er det nok ikke noe problem for oss å ta det fra Oslo/Kløfta/Eidsvoll-ish. :)

:flowers: :flowers:

Skrevet

Har du flytta til Rena også?

:lol: Forvirringen lenge leve. Toril er mellomlandingen til Argyr. Hun skal få bli der hun er. (dog hun er hertelig velkommen til å kjøpe ut naboen og flytte inn i nabohuset!)

Nå mangler vi bare første stykket! Ingen som kan forbarme seg over "oss" og frakte første biten?

  • Like 1
Skrevet

Har ikke stor bil lengre, eller pickup. Har lappen dog men jeg kan ikke regnes med en stund fremover :( Hadde gjerne kommet og hjulpet men jeg er lite nytte for tiden. :no:

Skrevet

Har du råd til leiebil?

Isåfall kunne jeg sikkert kjørt til Sørlandet og hentet lass en dag, og til Rena og hjem igjen neste dag. Men har ikke SÅ stor bil, selv om den er romslig... Og jeg har ikke tid før etter påske.

  • Like 2
Skrevet

Forespørselen ble lagt ut i går kveld kl 23:39. :)

Det var kun en spøk fra min side :) Jeg bare fniste litt for meg selv over alle som kan og vil kjøre siste strekningen, men så mangler vi fortsatt hovedbiten.

Skrevet

Forespørselen ble lagt ut i går kveld kl 23:39. :)

Jammen enkelte av oss er skyldig tålmodighet og kontrollfreaken vil helst ha alt kartlagt og klarlagt i går. :icon_redface:
Skrevet

Så snille dere er! :flowers:

Det er fremdeles mulig at vedkommende som opprinnelig tilbød seg å kjøre lasset (og som er grunnen til at jeg fortsatt sitter her og venter) "dukker opp igjen", men tør ikke gamble på det lenger.

Har du råd til leiebil?

Isåfall kunne jeg sikkert kjørt til Sørlandet og hentet lass en dag, og til Rena og hjem igjen neste dag. Men har ikke SÅ stor bil, selv om den er romslig... Og jeg har ikke tid før etter påske.

:flowers: :flowers:

Jeg vet ikke helt hvor stor bil som trengs, for å være ærlig. Om det funker med en Ford Transit så er det et alternativ, 800/døgn og 1800/helg hos Oslo Varebilutleie.

Et annet alternativ er å leie henger og hekte på en bil med litt plass, det er ikke så dyrt, 500/døgn og 1300/helg.

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke lånt så stor bil som jeg håpte på, men om du får leid en som er stor nok, og som kan kjøres med klasse B-sertifikat, kan jeg hvertfall kjøre. Og jeg bor jo på Sørlandet og har masse tid.

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke lånt så stor bil som jeg håpte på, men om du får leid en som er stor nok, og som kan kjøres med klasse B-sertifikat, kan jeg hvertfall kjøre. Og jeg bor jo på Sørlandet og har masse tid.

:flowers: :flowers: :flowers:

Jeg tenker at en ordentlig henger bør holde (ihvertfall hvis man kan stappe litt inn i bilen), men da må man vel ha BE, har du det? På Sørlandet er det mye dyrere å leie bil såvidt jeg har sett, men henger har de jo hos f.eks. Statoil, det er ikke så dyrt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...