Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 973
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg håper Triana tar tak i den spyttinga. Det der går jo ikke ann! For noen drittfolk. Håper Dennis ryker denne uka.

Du veit det er ille når tv3-dama sier " Og sånn at dere vet det, Dennis lever i beste velgående!"

Morsomt at Christina klaget på at alle tørrhumpet hverandre, og så når hun skal bestemme "kongen befaler" så gjør hun akkurat det samme. Ahh jeg har sjelden sett mer dobbeltmoral enn det som kommer ut

Skrevet

Jeg elsker at det finnes andre så noenlunde oppegående folk der ute som ser på PH jeg.. Ingen av mine RL venner skjønner greia, de ler av meg *snufs*

Det er jo storstilt klassisk underholdning! Litt som et Sideshow :D

  • Like 5
Skrevet

Enig! Ingen av mine ser på paradise heller! Skjønner ikke hvorfor, det ER faktisk storstilt underholdning, jeg koser meg ihjel jeg :lol: dumt det ikke går hver dag.

Men husker for et år siden, da skulle jeg ALDRI synke så lavt som å se på paradise iallefall, helt uaktuelt. Jeg fnøs av folk som gjorde det... angrer nå, alt jeg har gått glipp av!

Skrevet

Hender jeg ser en episode med min 20-årige datter.

Og da blir temperaturen her høy...

Ellers må gubben pent finne seg i å høre mine oppgitte komentarer. :w00t:

Han ser på med et halvt øye mens han driver med andre ting.

Skrevet

Hvor blir det av dagens spoiler? :lol:

Satt å tenkte på det samme! Jeg er verdens dårligste til å vente på overraskelser, så jeg trykker ivei på hver eneste spoiler som kommer :P

Skrevet

T minus 3,5 timer! W00t wo0t! Gleder meg som en unge. Neida. Joda. Jeg elsker faktisk paradise.

JEG DIGGER AT DU ELSKER DET! haha :P Forøvrig elsker jeg også det :D Så enkel humor, det gjør godt!

  • Like 2
Skrevet

Hvorfor må de ta inn sånne kjipe gamliser hele tiden? De har fått muligheten sin liksom.

Og han der er jo bare kjedelig...

Skrevet

Jeg syns å ha sett på ene reklamen at Tommy & Miguel står bak Maria.. (par sermonien kanskje )

Håper ikke det stemmer vill ikke at Tommy skal ryke ...

Skrevet

Andreas er så ekstremt irriterende!

Han er akkurat sånn type gutt jeg hadde fått spader av etter 2 min. Kleggete, sutrete, tror han er noe, og i det hele tatt irriterende.

Skrevet

Veldig, mon tro hva hu trudde hu meldte seg på. Farmen eller 71° Nord i syden?

http://www.side2.no/...icle3392856.ece

Meeeeeeeeeeeeeeeeeen jeg skal ikke se på dette.. :no:

Herregud! Hvor dum er hun egentlig? Hvorfor har hun meldt seg på et program som gir slike konsekvenser for henne? "år familien min får se dette i kveld så vil det få store konsekvenser for meg. Det kommer til å bli et ******* og jeg kommer til å miste all kontakt med dem. Alle goder og fordeler vil forsvinne det kommer til å bli en stor vegg mellom oss, sier Athena"

Har ikke gjort noe seksuelt liksom :lol: bare hatt sex med Kristian, latt seg klå på, spradet halvnaken rundt etc etc.. jaja..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...