Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

2 1/2 uke igjen til termin! herreguuuuud, og fort tiden går!

Tok nytt oppstillingsbilde av henne idag. Hun har begynt og legge endel på seg, og har vokst flere cm rundt magen, men det syns jo ikke på bildet pga all pelsen hennes :P men det ER en fin mage under der :)

485213_10150705838341008_526651007_9618227_1497702966_n.jpg

Å! jeg må jo ta magebilde også! :wub:

  • Like 1
  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag, 30 april, har vi vært hos dyrlegen og tatt en ultralyd. Magefølelsen har sagt at hun er drektig, men for og tilfredsstille min vanvittige nyskjerrighet, så tok vi turen dit. Dyrlegen så tydel

Tusen takk alle sammen Har jeg vært såå dårlig på og skjule forholdet til Mais og Rebus altså? men ja, de er jo kjærester bilde fra første møte mellom Maja og Rebus. Kjærlighet ved første blik

Nå har Maisen vært på to vellykkede dater med Rebus! En på Søndag og en i går. Alt gikk kjempe bra og det ble to fine paringer Så nå krysser vi alle fingre for at det blir mini-maiser og mini-rebu

  • 3 weeks later...
Skrevet

Og idag var den store dagen!

Hun var rolig og fin når jeg dro hjemmefra rett før halv ti i dag tidlig, for og hjelpe hundeklubben med valpeshow og rally-lp stevne. Bestemor var Maise-passer. Rett over ti fikk jeg telefon fra bestemor, som syntes at Maja stresset fælt. Hun var rastløs, pesete og ville ikke ha maten sin. Da var det jo bare og hive seg i bilen og kjøre hjem igjen.

Kom hjem i 11 tiden til en tydelig stressa Mais-unge, som ble veldig glad for og se mamman sin igjen :)

12.35 kom første valpen.

En tricolor tispe som veide 191 gram. 16 minutter senere kom valp nummer to, en sobel hanne på 159 gram.

Begge valpene virker friske og livlige, og Maja nyter tilværelsen som mor :wub:

578143_10150764289776008_526651007_9660768_88429091_n.jpg9 dager før fødsel:)

545819_10150786258131008_526651007_9709931_1678170784_n.jpg

rett før fødsel.

485880_10150787131356008_526651007_9711982_964448273_n.jpg

valp nr 1, Anthea Aella, tricolor tispe, 191 g.

544881_10150787138306008_526651007_9711996_152380989_n.jpg

valp nr 2, Aino Apollon, sobel hanne, 159 g.

  • Like 3
Skrevet

tusen takk alle sammen! det er fremdeles bare fryd og gammen her, selv om Maisen lurer litt på hvorfor ikke vi sitter ved siden av valpekassa og sier hun er søt, hele dagen. Hun koser seg veldig med valpene sine, men kjeder seg fælt når de sover :P

nå driver jeg og legger inn bilder som er tatt med speilrefleksen. Litt bedre kvalitet enn mobilbilder! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

På Lørdag ble valpene en uke! Tiden går jo så fort!

Begge to har doblet vekta og litt til, så de spiser og vokser til den store gullmedalje :)

Begynner også og se litt forskjell i personligheten på dem. Det kom spesielt godt frem når vi klipte klør for første gang i går.

Tispa var veldig snill og medgjørlig, men gutten vrei seg rundt som en liten ål, og kjempet alt han kunne. Og jeg ble litt overrasket over hvor mye styrke det er i en så liten kropp. Men vi fikk det da til til slutt :)

1 ukes bilder

Anthea Aella "Ella"

401689_10150804528691008_1574659167_n.jpg

Aino Apollon "forslag til kallenavn mottas med takk"

579403_10150803411286008_172757358_n.jpg

Skrevet

Har tenkt på både Aino, Ino og Pollo, men Pollen var ny :P hadde igrunn passet nå, for blandt annet bilen min har skifet farge fra mørk blå til gul, pga pollen :P

Hmm... Jeg heller igrunn mot Aino. Han ser liksom ikke ut som en Pollo :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...