Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Denne tråden viser litt hvorfor jeg ikke syns det er morsomt å stille hund, syns jeg. Kan dere ikke bare se på bikkja? Det er en hundeutstilling, liksom.

  • Svar 776
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Guest Belgerpia
Skrevet

Denne tråden viser litt hvorfor jeg ikke syns det er morsomt å stille hund, syns jeg. Kan dere ikke bare se på bikkja? Det er en hundeutstilling, liksom.

Mend et går jo ikke fordi handlerne er så håpløse så får man jo ikke sett hunden - nå kommer værstingen

Guest Jonna
Skrevet (endret)

Denne tråden viser litt hvorfor jeg ikke syns det er morsomt å stille hund, syns jeg. Kan dere ikke bare se på bikkja? Det er en hundeutstilling, liksom.

Ehh grunnen til at man "klager" er vel pga handlerene klarer ikke vise hundene sine til sitt beste.

Man ser potensiale, men de klarer ikke vise det. Syns faktisk det var ekstra ille i denne gruppen.

Endret av Jonna
Skrevet

Mend et går jo ikke fordi handlerne er så håpløse så får man jo ikke sett hunden - nå kommer værstingen

Ehh grunnen til at man "klager" er vel pga handlerene klarer ikke vise hundene sine til sitt beste.

Man ser potensiale, men de klarer ikke vise det. Syns faktisk det var ekstra ille i denne gruppen.

Fortsatt. Kommentarer som her er grunnen til at JEG ikke liker å vise hund. At folk kommenterer MEG, ikke bikkja. Og jo, jeg veit det blir gjort.

Skrevet

Førsteinntrykket i hound gruppa: afghaner, basenji, basset vendeen, petite basset, beagle, finsk spitz, greyhound, irsk ulvehund, elghund, faraohund, strihåret dachs

Edit: Litt usikker på basenjien..

Tar ut basenji og strihåret dachs, resten består

Guest Jonna
Skrevet

Fortsatt. Kommentarer som her er grunnen til at JEG ikke liker å vise hund. At folk kommenterer MEG, ikke bikkja. Og jo, jeg veit det blir gjort.

Om du hadde kommet på ett LP stevne og gitt hunden fin feil kommando hele tiden så hadde jeg også kommandert deg og ikke bikkja...

Skrevet

Endra favoritter litt underveis... Likte både petit basset griffon vendeen (langt rasenavn...), borzoien, hjortehunden, den finske spitzen, ulvehunden, elghunden, faraohunden, podengoen, salukien, sloughien og whippeten. :P Så... da må jeg jo selvfølgelig heie på elghunden, bare fordi rasen er norsk. Og den fantastiske basseten, selvfølgelig!

Skrevet

Om du hadde kommet på ett LP stevne og gitt hunden fin feil kommando hele tiden så hadde jeg også kommandert deg og ikke bikkja...

Et LP-stevne er en bedømmelse av en ekvipasje. En hundeutstilling er en bedømmelse av hundens eksteriør.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jejjjjj - min favoritt er plukket ut.... Basset basset basset og så heier jeg på farao og Saluki - det er mine tre favoritter.

Guest Jonna
Skrevet

Et LP-stevne er en bedømmelse av en ekvipasje. En hundeutstilling er en bedømmelse av hundens eksteriør.

Som her enkelte handlere ødelegger fullstendig med sin fremmvisning, ergo dårlig ervipasje som ødelegger for at hunden skal få vist sitt eksteriør på riktig måte.

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmm.... den basseten er bare hel til å spise opp - jeg er helt fasinert jeg. Den bør vinne spør du meg.... den eller faraoen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...