Gå til innhold
Hundesonen.no

gjett vekta på disse 9 uker gamle GD valpene..


Recommended Posts

ADVARSEL; STERKE BILDER!

pup3.jpg

pup5.jpg

4 av 14 valper er såvidt i live, to er fortsatt i kritisk tilstand, og vil bli avlivet i morgen om de ikke viser bedring. Eieren av valpekullet måtte OVERTALES til å levere inn valpene etter en nabo sendte inn bekymringsmelding om at eier kastet døde valper flere ganger i uka..

Og vekta er 1,5 kg på den minste og 4 kg på den største, normale valper ville veid 12-15 kg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud. Håper VIRKELIG at mattilsynet og politiet er kontaktet, og på plass.

Helt ****** rett og slet. Den minste veier like mye som min gjorde 8 uker gammel. Og han veier 7kg i voksen alder...

Ble ufattelig kvalm nå. Stakkars, stakkars hunder.. :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det der er noe av det værste jeg har sett, stakkars små skapninger. Den såkalte oppdretteren burde aldri, aldri, aldri få ha ansvaret for noe levende dyr...

De har to drektige tisper, samt flere andre hjemme... De ser foreløbig friske ut, derfor har de ikke blitt fratatt dem :no:

Og dessverre tror jeg at de ville fått beholde de hundene her i Norge også.. Det vi kan håpe på nå er at de blir anmeldt og får dom på at de ikke får beholde hundene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg får heller ikkje opp noko bilete. Men å drive og kaste døde kvalpar, høyrest heilt sjukt ut...

Det værste her var vel ikke selve kastingen - men at de troligvis har sultet i hjel nærmest et helt kull valper uten å tilsynelatende gjøre noe for å redde dem..

Dog VET vi jo forsåvidt ikke det, da - kan jo være medfødte defekter som gjør at valpene ikke kan oppta næring, salmonella, parvo, etc. Men da finnes det såklart bedre måter å avlive de på enn dette, da.

Men ja, jeg tror det er helt greit å IKKE vite for mye om sånt som dette, jeg - stakkars, stakkars små.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...