Gå til innhold
Hundesonen.no

Når ble hunden din stueren?


Janis
 Share

Recommended Posts

Pøh, Fibi tissa inne i forrige uke, hun. Hun er sju. Tror bare at innimellom må hun veldig om natten og er for hensynsfull til å vekke meg :P Tinka er tre og har tissa inne èn gang etter at vi fikk henne og det var på besøk hos AnetteH. Høflig gjest det, tenker jeg :icon_redface: Neida, jeg har ikke hatt valp på tjue år, så jeg husker ikke. Men selv renslige hunder kan få noen uvaner i perioder, eller bare ikke klare å holde seg, altså. Tiss og bæsj innedørs er ikke fremmed for meg, kan du si :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flott å høre erfaringer.

Det går strålende her. I stad fikk jeg inntrykk av at hun måtte ut, hun stod ved døra. Men jeg rakk ikke åpne.

Ellers så har det ikke vært noe tiss inne, men jeg er ute med henne ofte.

Vært mye ute i hagen i dag.

Forresten: hvor får jeg et halsbånd som passer en papillon valp? Det jeg kjøpte er for stort.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da hun var 10 uker var hun stueren. :) Det kan nok ha med å gjøre at jeg er ute med henne veldig veldig mye, og med korte intervaller. Men hun holder seg hele natten uten problem, hun ligger gjerne og koser seg leeeeeeenge på morgenen også og det er jeg som må mase henne ut. Bedagelige valpen. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns overgangen fra ikke-renslig til renslig/stuerein var ganske "flytende". Fra hunden var ca 4 mnd, begynte vi å regne henne som renslig, dvs vi visste hun hadde skjønt poenget. Men likevel skjedde det ca 1 til 2 uhell pr mnd til hun var 7 mnd ca. Ved disse sjeldne uhellene tisset hun inne, ikke bæsjing.

Siste gang hun hadde et uhell, var da hun fikk løpetid 8 mnd gammel, og det kom en mann på besøk her som hun var veldig glad for å se. Da skvettet hun en liten flekk på gulvet av ren glede. Det var siste gang, og før det hadde hun ikke hatt noe uhell på en måned.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mini her blir stadig litt bedre, men vi har en lang vei å gå! Hun er 4 måneder.

Chessea var vel stueren rundt 4-5 måneder!

Halsbånd til papillonvalp - bobby sine regulerbare i størrelse XS! :)

Da fant jeg bobby halsbånd i dag :) Takk for tipset! Det var stor forskjell ift Trixie.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skikkelig OT, men nå gikk det opp et lys for meg :lol:

:lol:

Jeg syns overgangen fra ikke-renslig til renslig/stuerein var ganske "flytende".

måned.

Ja, det er jeg enig i. Boris begynte vel å skjønne poenget da han var rundt 6 måneder. Han skjønte ihvertfall at vi ikke syntes noe om at han bæsja inne (selv om vi aldri kjefta), så han begynte å gjøre det i skjul bak tv-en istedenfor. :thumbsup:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eldste tok det vel 2uker. Så hun var 10uker. Da hadde vi kanskje maks 5-6uhell inne i løpet av de 2ukene. :D

Mellomste, tja der tok det litt lenger tid. Hun var vel nærmere 4mnd ca.

Yngstemann i flokken, han kunne også bruke litt tid. Så han var vel også rundt 4mnd, kanskje litt før. 3-4mnd da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vi var veldig heldige. Hadde lest at det kunne være vanskelig å få dachser stuerene, men Echo skjønte det etter en uke. Da begynte han å gå til døren når han måtte ut, men han klarte ikke å holde seg lenge. Det tok et par uker til før han kunne holde seg lenge nok til at vi unngikk uhell. Det tok et par måneder før han klarte å holde seg en hel natt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min første hund (BC/Groend) var stuerein og god på ut-signaler så og si med en gang..(hun var også nesten født lydig også)

Danny samojed var 100% stuerein fra 6 mnd alder

Papillon er 6 mnd nå å er ikke stuerein enda..fortsatt litt utydelig på signaler... (hun kom til meg 12 uker gammel..og på kald vinter.. mulig derfor?)

Det tok laaang tid. Tror hun var nærmere året da hun sluttet å tisse inne. Bæsje inne gjorde hun helt til var 2 år kanskje. Nå bæsjer hun kun inne om hun er dårlig i magen, men det er jo forståelig. Må man så må man.

Kanskje det er noe papillonsk?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har vært veldig forskjellig fra hund til hund jeg har hatt!

De som jeg har nå:

Elste: 2 dager (var 7 uker når jeg fikk henne)

Mellomste: Var stueren når jeg fikk henne. (10 mnd) hun kan gå inne hvis hun virkelig virkelig virkelig må på do. Skjedd 1-2 ganger det året jeg har hatt henne!

Yngste: 9 mnd ( nå er det mest markering tissing som vi jobber med å få bort. Blitt mye bedre)

Første Boston terrieren min var RAR. Brukte seriøst nesten 2 år! Prøvde alle metoder som var. Endte med at hun lå i bånd festa til beinet mitt når jeg sov. Da våkna jeg da hun prøvde å gå ned av senga. Det funka! (utenom når jeg var ute på byen. Da gikk hun på do på badet når hun var hjemme hos foreldrene mine. Virka nesten som en demostrasjon. Hun var ikke hjemme alene!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...