Gå til innhold
Hundesonen.no

Grand Danois og... - hvilken rase skal hund nr. 2 være?


Alibaba
 Share

Recommended Posts

Jeg vet at jeg kommer dit hvor jeg ønsker en hund nummer to. :spell:

Jeg vet at hund nummer to IKKE skal være en GD (tror jeg).

Jeg vet at det er fornuftig å vente en stund til, til "guttungen" ikke er tenåring lenger.

Men jeg vet ikke hvilken rase jeg skal velge... :wacko:

Forslag, anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm.

Grunnen til at det (kanskje) ikke blir GD er vel rett og slett størrelsen. I en gitt situasjon er det lettere å håndtere bare èn på 70 kg, blir litt tøffere med 140 kg :hyper:

Tenker vel at hundene i hovedsak skal ha selskap i hverandre, og at vi skal ha selskap i to hunder.

Vi driver ikke med noe spesielt, bare hverdagslydighet og masse turer i skog og mark, enten hjemme eller på fjellet.

Ønsker en hund som er forholdsvis enkel å dressere; men ser ikke etter en typisk bruks-/ arbeids-/ jakthund. (Ææh, har jeg utelukket mange da?!) :twitch: :twitch:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser at jeg trenger litt hjelp til å tenke, ja! Takk for det!

Ang størrelse: mindre enn GD.

Jeg er ikke veldig glad i å stelle med pels (kan nok sikkert klare å børste gjennom noe èn gang i uken), så helst korthåret, ser det ut som.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser at jeg trenger litt hjelp til å tenke, ja! Takk for det!

Ang størrelse: mindre enn GD.

Jeg er ikke veldig glad i å stelle med pels (kan nok sikkert klare å børste gjennom noe èn gang i uken), så helst korthåret, ser det ut som.

Mindre enn GD er jo alle raser, vær litt mer spesifik, tenker du å enda ha en stor hund, mellomstor eller liten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hviken størrelse vil du ha? :) alt er jo mindre enn GD.

Ellers så anbefaler jeg at hund nr en er 2-3 år før du skaffer neste hund ;)

Hvor mye mosjon daglig? :)

Pinscher er da en mindre hund enn GD, en aktiv og morsom rase som ikke krever mye pelsstell :) Du har jo også whippet, dansksvensk gårdshund, dalmatiner, ridgeback... En haug aktuelle raser alt etter hvor stor du vil ha, utseende, type hund og hvor aktiv du vil være ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg slår et slag for shibaen! Haha. ^^ Den er vel egentlig ikke SÅ lett å trene lydighet med, med mindre du har helt fantastisk gode godbiter og hunden er sulten. (Kuro ble METT på valpekurset i går. Huttetu, da ble det vanskelig, da.)

Nei, du får heller tenke litt mer over hva du egentlig vil ha! Eventuelt kikke litt i noen hundebøker og se om du finner noen der og spørre mer spesifikt om dem. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...