Gå til innhold
Hundesonen.no

  

29 stemmer

  1. 1.

  2. 2.



Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker 500ml, fordi jeg har mange forskjellige shampoer og balsamer som jeg bytter på, og med en hund som har "labrador pelslengde" så trenger jeg ikke større enn 250-500ml i de forskjellige, da er det bedre å kjøpe nye oftere så de ikke står og blir harske ;)

Skrevet

Med to store hunder med mye og lang pels (vel - en med lang pels nå da...) så er det greit med en diger dunk fordi det går med en del shampo pr bad.

Skrevet

Ble litt feil ettersom jeg ikke bruker Balsam på mine (men jeg skrev 500 ml)

Men jeg bruker 1 liters dunker med shampo, med mindre det er spesial shampoer eller noe jeg ikke har prøvd før. Da kjøper jeg den minste og tester.

Skrevet

Store dunker med shampo - tre beardiser "trenger jo litt", men kjøper kanskje max en i året.. Har to forskjellige dunker bestandig, en for hvit pels (Midnigth White av Groomers Edge) og en for resten av kroppen (Protein og Lanolin av Bio Groom).

Balsam bruker jeg stort sett aldri - så HVIS jeg føler behovet blir det fra en sånn billig menneske-greie jeg har stående. Bruker det i så fall KUN i hårtuppene/"gardinene" og på knær og bak på lårene - så det kommer aldri i kontakt med huden uansett.

Av og til kjøper jeg grønnsåpe (på apoteket) og gir en/flere et skikkelig grønnsåpe-bad for å bli kvitt alle rester av oljer, balsamer og annet "drit" de får i pelsen. Men det skjer kankje bare 3-4 ganger i løpet av livet deres, liksom...

På Boston'en bruker jeg shampoen som står nærmest når jeg bader henne...

Susanne

Skrevet

Jeg foretrekker 500 ml. Jeg liker å prøve ut nye produkter, hvis jeg skulle kjøpe større dunker hadde jeg hatt shampo i årevis. Plassmangel hadde det også blitt siden jeg liker å ha 3 typer shampo og balsam som jeg kan velge mellom til enhver tid.

Skrevet

Jeg skulle gjerne hatt under 500ml. 200ml kanskje?

Vasker dyret ca 2 ganger i året, innimellom bare rumpa hvis han har vært uheldig. Har ikke bruk for så mye.

Skrevet

Eg er prinsippielt for store einingar (mindre avfall), og synst det hadde vore flott med 3 liter i slengen. Vi badar òg hunden veldig sjeldan, eit par gongar i året, men som Siri seier, det går ein del sjampo på kvart bad.

Skrevet

Jeg liker at ting har en viss holdbarhet, og det går ikke så mye sjampo som balsam. Så 1 L sjampo holder lenge, mens balsam kan jeg gjerne ha i store kvanta, da jeg bruker i hvertfall dobbelt så mye av det :P

Men sålenge det er snakk om minihunden så holder 500 ml i lange baner!

Skrevet

Jeg bruker ikke balsam og bader Aisha kanskje en 4-5 ganger i året maks. Men jeg liker å ha litt forskjellige shampoer, og variere litt på lukt. Da er det greit med litt mindre flasker.

Skrevet

Jeg har ikke svart, for jeg bruker palmolive aloe vera dusjgele.... det er den som har fungert best på pelsen hennes. Frem til hun nå røytet enormt mye, men det begynte noen mnd etter og en mnd før en vaskerunde.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...