Gå til innhold
Hundesonen.no

Nellyvill's Just a Flirt. Jäger


Recommended Posts

Skrevet

:wub: Noe så nydelig. Ser akkurat passe gæern ut!

Han er akkurat så gæern som han ser ut. :wub:

Tusen takk Marie,ja jeg er heldig. Og Arok er helt spesiell :heart: :heart: :heart:

  • Like 1
  • Svar 278
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Får ikke quoted, men han er litt for mørkt tegnet i ansiktet I morgen fyller han 14 måneder og han fortsetter å sparke godt fra seg i ringen! For to uker siden stilte han på en dobbelutstilling

NÅ kommer Jägerspam! :wub: Boing! Helt! Bein! Snø! Hoppsann!

HURRA, Jäger er FRI for HD (A)!!

Posted Images

Skrevet
Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

IMG_8523.jpg

For en perfekt lommeberner :lol:

Han er jo bare helt bedårende vakker :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg må bare få si at jeg har sett ham live, jeg - og han er en kul fyr! Hvordan han sto stram og oppmerksom da noen oppbundne meter med plastikkbånd begynte å bråke og blafre i vinden, før han struttet selvsikker bort for å sjekke det ute på gårdsplassen her uten nøling her ga meg frysninger - lekker inni og utenpå hodet sitt, den der!

Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med ham!

  • Like 7
Skrevet

Åååå herremin altså :wub: :wub: For en fantastisk, nydelig, liten fluffball :heart: Gratulerer så utrolig mye :D Gaaaah, jeg som er så valpesjuk at jeg nesten dør, og det ble IKKE bedre nå altså...!

  • Like 1
Skrevet

Du, han ser jo ut som en miniatyrberner (voksen, men fortsatt valp, liksom), jo! Han ser jo perfekt ut på alle mulige måter? En skikkelig søtsak (søt sak også, men mest søtsak!)!

Akkurat det jeg tenkte også! Så stor den hånden var og så lite det gjerdet var :lol: Bra kropp på den karen! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Ut på tur

IMG_8701.jpg

Og hjem igjen

IMG_8706.jpg

:lol:

IMG_8710.jpg

Se, en cocker! :innocent:

IMG_8720.jpg

IMG_8730.jpg

IMG_8767.jpg

Og så ni uker og en dag-bilder. Ikke akkurat fotovær i tåke og halvmørke, men..

IMG_8772.jpg

IMG_8774.jpg

IMG_8775.jpg

IMG_8780.jpg

IMG_8789.jpg

IMG_8793.jpg

IMG_8808.jpg

  • Like 4
Skrevet

Hvor mange uker er det til at du ikke kan ha han på armen lengre? :lol:

Lekker sak!

Kan jeg bare spørre om det er noe trekk grunnlag at ikke "blissen"ikke er "komplett" fullføres til helt ut på nesen?

(glad i lommebrukshundene mine kjenner jeg *flirer*)

Skrevet

Tusen takk,og han blir nok ikke løftet opp så mange ukene til,de vokser alt for fort :(

Noen dommere vil nok kunne trekke for lite hvitt i fjeset,mens andre nok ser bort ifra det hvis resten av ham er bra nok :yes:

  • Like 1
Skrevet

IMG_8929.jpg

Og det er faktisk bare et halvt år mellom disse to, og begge er per definisjon valp enda. De valpene forsvinner altfor, altfor fort! I hvert fall kroppslig :whistle:

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Til dere som syns han er såååå gossin og nuttete, kan jeg si at det er bare utenpå.. Inni er det syyyyyylskarpe piayatenner som sitter i tær og fingre som en annen gjedde. Jepp han biter, livsfarlige monsteret :wub:

Skrevet

Heerrrlige bilder av lille, skjønne Jäger-gutten! :wub:

Han har ikke blitt noe mindre pen, akkurat. Full kontroll på besøket hadde han også.. :lol:

Gleder meg til jeg får treffe han, og det håper jeg blir i denne måneden.. :berner:

...og så synes jeg at bildet av Toril, Jäger og kattene er utrolig koselig.:)

  • Like 2
Guest Jonna
Skrevet

Og det er faktisk bare et halvt år mellom disse to, og begge er per definisjon valp enda. De valpene forsvinner altfor, altfor fort! I hvert fall kroppslig :whistle:

Måtte se 3-4 ganger jeg :o Kjente ikke igjen valpen, den var jo STOR jo!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...