Gå til innhold
Hundesonen.no

Nellyvill's Just a Flirt. Jäger


Recommended Posts

Skrevet

:wub: Noe så nydelig. Ser akkurat passe gæern ut!

Han er akkurat så gæern som han ser ut. :wub:

Tusen takk Marie,ja jeg er heldig. Og Arok er helt spesiell :heart: :heart: :heart:

  • Like 1
  • Svar 278
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Får ikke quoted, men han er litt for mørkt tegnet i ansiktet I morgen fyller han 14 måneder og han fortsetter å sparke godt fra seg i ringen! For to uker siden stilte han på en dobbelutstilling

NÅ kommer Jägerspam! :wub: Boing! Helt! Bein! Snø! Hoppsann!

HURRA, Jäger er FRI for HD (A)!!

Posted Images

Skrevet
Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

IMG_8523.jpg

For en perfekt lommeberner :lol:

Han er jo bare helt bedårende vakker :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg må bare få si at jeg har sett ham live, jeg - og han er en kul fyr! Hvordan han sto stram og oppmerksom da noen oppbundne meter med plastikkbånd begynte å bråke og blafre i vinden, før han struttet selvsikker bort for å sjekke det ute på gårdsplassen her uten nøling her ga meg frysninger - lekker inni og utenpå hodet sitt, den der!

Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med ham!

  • Like 7
Skrevet

Åååå herremin altså :wub: :wub: For en fantastisk, nydelig, liten fluffball :heart: Gratulerer så utrolig mye :D Gaaaah, jeg som er så valpesjuk at jeg nesten dør, og det ble IKKE bedre nå altså...!

  • Like 1
Skrevet

Du, han ser jo ut som en miniatyrberner (voksen, men fortsatt valp, liksom), jo! Han ser jo perfekt ut på alle mulige måter? En skikkelig søtsak (søt sak også, men mest søtsak!)!

Akkurat det jeg tenkte også! Så stor den hånden var og så lite det gjerdet var :lol: Bra kropp på den karen! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Ut på tur

IMG_8701.jpg

Og hjem igjen

IMG_8706.jpg

:lol:

IMG_8710.jpg

Se, en cocker! :innocent:

IMG_8720.jpg

IMG_8730.jpg

IMG_8767.jpg

Og så ni uker og en dag-bilder. Ikke akkurat fotovær i tåke og halvmørke, men..

IMG_8772.jpg

IMG_8774.jpg

IMG_8775.jpg

IMG_8780.jpg

IMG_8789.jpg

IMG_8793.jpg

IMG_8808.jpg

  • Like 4
Skrevet

Hvor mange uker er det til at du ikke kan ha han på armen lengre? :lol:

Lekker sak!

Kan jeg bare spørre om det er noe trekk grunnlag at ikke "blissen"ikke er "komplett" fullføres til helt ut på nesen?

(glad i lommebrukshundene mine kjenner jeg *flirer*)

Skrevet

Tusen takk,og han blir nok ikke løftet opp så mange ukene til,de vokser alt for fort :(

Noen dommere vil nok kunne trekke for lite hvitt i fjeset,mens andre nok ser bort ifra det hvis resten av ham er bra nok :yes:

  • Like 1
Skrevet

IMG_8929.jpg

Og det er faktisk bare et halvt år mellom disse to, og begge er per definisjon valp enda. De valpene forsvinner altfor, altfor fort! I hvert fall kroppslig :whistle:

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Til dere som syns han er såååå gossin og nuttete, kan jeg si at det er bare utenpå.. Inni er det syyyyyylskarpe piayatenner som sitter i tær og fingre som en annen gjedde. Jepp han biter, livsfarlige monsteret :wub:

Skrevet

Heerrrlige bilder av lille, skjønne Jäger-gutten! :wub:

Han har ikke blitt noe mindre pen, akkurat. Full kontroll på besøket hadde han også.. :lol:

Gleder meg til jeg får treffe han, og det håper jeg blir i denne måneden.. :berner:

...og så synes jeg at bildet av Toril, Jäger og kattene er utrolig koselig.:)

  • Like 2
Guest Jonna
Skrevet

Og det er faktisk bare et halvt år mellom disse to, og begge er per definisjon valp enda. De valpene forsvinner altfor, altfor fort! I hvert fall kroppslig :whistle:

Måtte se 3-4 ganger jeg :o Kjente ikke igjen valpen, den var jo STOR jo!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...