Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

"Hvorfor mongotoller?", lurer du kanskje på!? (for de som ikke kjenner Chilli). Jo, nå skal dere få se...

Joda, hun begynner en normal tur med å løpe litt rundt...

15feb2012-010.jpg

Leke med Bocca...

15feb2012-011.jpg

Og så begynner det videre med å bli litt merkelig og undrende...

15feb2012-012.jpg

...og så begynner galskapen:

15feb2012-015.jpg

Spise litt på et tre

15feb2012-016.jpg

Spise ennå mer på det samme treet

15feb2012-018.jpg

Så inspisere treet...

15feb2012-019.jpg

...før hun begynner å bryte med det...

15feb2012-021.jpg

Så klatre for å finne grener lenger opp

15feb2012-023.jpg

Litt for langt opp?

15feb2012-027.jpg

Ja! Men da HOPPER vi for å ta greiner lenger opp

15feb2012-028.jpg

Til slutt mister man interessen over treet, og finner seg en god grein man har knekt av, for å spise litt.

15feb2012-030.jpg

...før man finner andre trær og hoppe opp for å få tak i greiner

15feb2012-032.jpg

En liten tre-besettelse på gang?

15feb2012-035.jpg

Og da tenker jeg du fikk svar på hvorfor hun kalles lille mongotoller :ahappy:

  • Like 9
Skrevet

Ler! Vi liker Chilli :wub:

Er hun litt over tre år? Har hun dager hvor hun er dørgende kjedelig på tur, eller er hun alltid leken og mongo?

Skrevet

Ler! Vi liker Chilli :wub:

Er hun litt over tre år? Har hun dager hvor hun er dørgende kjedelig på tur, eller er hun alltid leken og mongo?

Ja, hun er litt over tre år nå ja. Tja, vet ikke helt hva jeg skal svare, hun er vel egentlig sånn hun alltid har vært. "Lat" og mongo :lol: Hvordan det?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...