Gå til innhold
Hundesonen.no

Westminster dog show - hvem ble BIR i din rase?


Recommended Posts

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes det er forferdelig at en slik rase vinner hele sjiten... stygt å si kanskje, men grøss. Dalmatineren gjorde seg forøvrig bedre live en på bilde.

BIR berner ble Alpenspirit's Who's On First "Abbot". En veldig pen hanne, som er sønn av vakre Dillon som oppdretteren min akkurat har inseminert ene tispa si med.

Føler meg kallet til å legge ut italieneren, GCH Everafter's Best Bet Yet, som i USA er i gruppen 'Toy'. Syntes den var veldig fin, kraftig til italiener å være. Tror de generelt er større 'over there

Posted Images

Skrevet

Italiener? Tenkte whippet jeg? Den var flott!

Ja, den ligner mye mer på en whippet enn mange andre italienere jeg har sett. Tror jeg må legge inn bilde på vinneren på italienerutvalget i Norge sin side og høre hva de synes. Selv har jeg veldig lite peiling på rasen, men jeg kikket på den amerikanske iggy-standarden og de oppgir i alle fall samme høyde som i vår standard, -gjennomstitt på 35cm.

  • Like 1
Skrevet

BIR Engelsk springer spaniel:

GCH+CH+WYNMOOR+CHAMPAGNE+SUPERNOVA2.jpg

GCH Wynmoor Champagne Supernova

Jeg liker IKKE den rene showvarianten av springeren. Savner prikkene, og for en pels..

*Edit: La til hundens navn*

Det var noe sånt jeg så for meg, ja. For all del, hunden er pen, men det er ikke en springer.

  • Like 1
Skrevet

Derimot synes jeg den ene hunden som fikk en merit ser ganske interessant ut:

winniebalto.jpg

GCH Huskavarna's Destined To Win

Bare en liten kuriositet: Bildet er fra New York og hundestatuen er av den norskeide huskyen Balto som i 1925 fikk fram livsviktig medisin i Nome, Alaska. Hunden ble megakjendis og det er blitt laget flere filmer om den.

http://www.nrk.no/ny...nmark/1.7932167

Skrevet

Nøyaktig hva syns du er rart med den? Skreller du av den alt overflødig fett og gir den noen gode skogsturer i ulendt terreng, er den faktisk ikke så alt for ulik tispa mi. Bortsett fra at den det er bilde av i denne tråden er hannhund og derfor naturlig nok har et litt mer maskulint og tyngre uttrykk. Men selve beinmassen er ikke særlig mye kraftigere enn på Tinka, og også hun er like lang i ryggen. Labradoren det er bilde av i denne tråden ser jo i aller høyeste grad ut som en labrador (spør du meg, jeg syns det er mange jaktlabradorer som ser helt feil ut også - selv om det er jaktlabrador jeg hadde kjøpt om jeg skulle hatt labrador på nytt), den har bare åtte kilo for mye fett på kroppen. Labradorer skal ha sterk beinmasse og rektangulær kropp, men de skal ikke være feite. (Og du trenger ikke dra til USA for å finne labradorer som ser slik ut.)

8 kg for mye fett må vel sies å gå under "not shown in show condition"?

Skrevet

Ok:) Opplevde at du ikke så noe rart i at den ble BIR :) sorry

Jeg syns det er trist at så feite labradorer er det som vinner i utstillingsringen, men hvis de samme labradorene hadde blitt slanket og fått trent litt syns jeg de hadde blitt fine labradorer. En labrador skal ikke ha benstammen til en mynde, liksom.

Skrevet

Jeg syns det er trist at så feite labradorer er det som vinner i utstillingsringen, men hvis de samme labradorene hadde blitt slanket og fått trent litt syns jeg de hadde blitt fine labradorer. En labrador skal ikke ha benstammen til en mynde, liksom.

Da er vi enige :) Trodde først det var en veteran som kanskje hadde hatt en haug valper,men den der var jo bare tragisk.

Skrevet

Ok:) Opplevde at du ikke så noe rart i at den ble BIR :) sorry

Tror hun ikke syntes det var rart at den vant fordi "alle" utstillingslabradorer er feite. Og ønskes å være det.

Skrevet

Vannhunden har også gått nå. Jeg finner ikke bilde av BIR-hannen, men bare av BIM tispe. Og jeg orker ikke si hva jeg synes engang. Alt med pelsen er i alle fall feil. Overtegnet og i "feil" klipp, med andre ord en amerikansk (portugisisk) vannhund...

http://1.bp.blogspot...1600/show11.jpg

Det er jo vanskelig å si så mye om bygning og sammenlikne med den europeiske fordi de er klippet ulikt, men har det så mye å si da? Synes det er fint når rasene kan klippes til en funksjonell klipp jeg... (joa, utstillingsklippen har en historie som funsjonell i vannarbeid, men så er det ikke så mye vann på utstilling...).

Golden retreiver:

SR15955107.jpg

Også en typisk amerikansk verson. Masse pels i forhold til de vi har her, men i USA er klippen veldig annerledes enn vår. Liker igrunn at de beholder så mye faner, selv om jeg personlig syns det hadde vært upraktisk med så mye pels (men nå har jeg en golden som minner mer om en labbis for tiden :P ). Jeg liker den hannen igrunn jeg. Stor og kraftig, flott farge, godt bygd. Nei, en fin hund syns jeg :)

Oi, den var ulik den vi er vant til å se i utstillingsringen i Norge! Synes ikke den var så ille jeg, bare veldig annerledes!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Terv:

DN19480902.jpg

GCH Mishaook Lulu At Chateau Blanc HSCs

Litt lite bilde jeg fikk sett på denne pcen, men jeg syns den var fin jeg :) Litt kraftigere snuteparti enn man ofte ser her i Norge (lurer på om bildet lurer meg litt), men her ser jeg mange jeg syns er for snipete også.

Skrevet

Bare en liten kuriositet: Bildet er fra New York og hundestatuen er av den norskeide huskyen Balto som i 1925 fikk fram livsviktig medisin i Nome, Alaska. Hunden ble megakjendis og det er blitt laget flere filmer om den.

http://www.nrk.no/ny...nmark/1.7932167

Det er jeg fullstendig klar over :)

og det er en av grunnene til at jeg valgte nettopp dette bilde av hunden, da jeg fant en del flere ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

DN20555703.jpg

Border Collie

Am Ch Bon-Clyde's Take One

Syns den ser flott ut. Men jeg har ikke peil på show Bordere...

DN24039401.jpg

Shetland Sheepdog

Am Ch MBIS MBISS MBPIS Mystic Ava Gardner

Liker den overhodet ikke. Liker ikke den amerikanse typen Sheltie, de ser rett og slett grusomme ut, og ligner ikke på en Sheltie engang.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...