Gå til innhold
Hundesonen.no

NDK & NBSK 28.-29. april


SFX
 Share

Recommended Posts

  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Såklart! Dette blir kanskje lille Pim sin debut på valpeshow

Vi stiller Domino og Jippi i valpeklasse, og Kamar & Tara blant de voksne- skal bli spennende Mannen er innhyret på NBSK's utst. (Søndag), så han skal jobbe da men ikke lørdag. Ellers glede

Må melde på her begge dager og håpe Amiga blir champion

Dommerlisten er klar for dobbeltutstillingen i Letohallen siste helga i april.

Så bra!

Denne er umiddelbart lagt på vurderingslista. Dommerne virker å være av den mer brukbare sorten også (må undersøkes nærmere).

Bra at SH også kan være med 28, men finner ikke utst. på terminlista da...

edit: presisering. Finner NBSK sin 29., men ikke NDK sin 28.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Sitte på hendene" og virkelig prøve å la være å melde på for nok en utst.helg med en haug "nye og morsomme" dommere. Sier ikke at disse er dårlige på noen måte - hvordan skal man kunne det, man har jo knapt hørt om noen av dem, liksom...

Men jeg er lei av å stille for dommere som det virker som ikke vet hvilken rase man har, og poengerer de flotteste tingene hunden har som noe negativt.. Okey - utstilling er lotto, men LITT forutsetninger for å trekke riktig lodd bør man jo kunne ha når man vet hva man har i andre enden av båndet, mener jeg.

Men, men - det er lenge til - får se hvor mye utst.abstinenser man har når fristen nærmer seg.. Man skal aldri si aldri!

Også pleier det jo å være årets første campinghelg, da - og DET frister jo!

Susanne

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal vist levere valper den helgen jeg :P

Men jeg skulle gjerne stilt Blaze på søndagen for den Nederlanske dommeren. Det er jo AK land nr.2 i Europa.

Du bor jo rett borti gata, kan vel stille Blaze og deretter skynde deg hjem og sende vekk valper? :)

Labbbiiiiiiiiiissss har du tenkt deg hit? :whistle: Amiga trenger superhandleren sin :whistle:

Hun kaller seg ikke Labbis mer, tenk. :aww:

Jeg trur ikke stiller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
Guest Jonna

Hadde vist regnet feil jeg, og valpene leveres helgen før.

Så nå har jeg sjekket dommer dag 1 også og det viser seg at hun har dømt litt AK i Italia. Hvor "bra" dømming er vanskelig å si utifra bildene. Men da har hun iallefall sett rasen før.

Så da vurderer jeg stille Blaze lørdag og søndag, men venter litt med å melde på siden hun slipper pels nå. Har ingen kontroll på om hun bare skal slippe litt, eller røyte helt ned etter at hun ble kastrert. PM går ut 2.april så jeg har god tid til å vurdere enda.

Link til dommerlistene da de har flyttet den på hjemmesiden.

(også irriterer det meg at de ikke har satt opp gruppe og BIS dommere enda :P )

Endret av Jonna
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:gaah:

det skulle jeg sett istad, så hadde jeg spart meg 350kr.. han elsket Amiga men hatet halen, ikke stor sjangs hun blir utstillins champion da gitt :(

Jeg ville spurt arrangør om å få pengene tilbake og kansellert påmeldingen da du ikke var oppdatert på dommerbyttet - og dette sier jeg som meg, og ikke tilknyttet arrangør.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...