Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil gjerne ha linker til raseklubb-hjemmesider som dere synes er bra!

og hva dere mener en god side bør inneholde?

Skrevet

Har ikke så mye sammenligningsgrunnlag, men syns LC Norge og Saluki Norge har gode sider:

http://www.lurecoursing.no/

http://www.saluki-norway.com/

Norsk myndeklubb er heller ikke så verst, men menyfunksjonen fungerer ikke helt optimalt, og de kunne spart seg for bildefrenzien som jeg syns gjør siden rotete:

http://myndeklubben.no/

Whippetutvalget er enkel og grei, men kunne hatt et noe mer oversiktig nyhetssystem:

http://www.whippetutvalget.no/

Ellers har vi Bergen og omegn myndeklubb, som dessverre er altfor lite oppdatert og brukt, men i bunn og grunn består i et enkelt Wordpress-system som gjør siden oversiktlig:

http://bergenmyndeklubb.com/

Skrevet

Jeg liker http://ngdk.no

Enkel og grei, oversiktlig og mye bilder (pga utst res). Det største minuset i mine øyne er at den er veldig "positiv", det kunne godt vært egne sider om de vanligste sykdommene, hvordan behandle de forskjellige "voksesmertene" og hva som kreves for å få rett diagnose, hvordan velge rett oppdretter, problemene man kan støte på ved jakt- og /eller vokterinnstinktet osv.

Skrevet (endret)

Enkel og grei, oversiktlig og mye bilder (pga utst res). Det største minuset i mine øyne er at den er veldig "positiv", det kunne godt vært egne sider om de vanligste sykdommene, hvordan behandle de forskjellige "voksesmertene" og hva som kreves for å få rett diagnose, hvordan velge rett oppdretter, problemene man kan støte på ved jakt- og /eller vokterinnstinktet osv.

Enig i dette siste. Nå syns jeg myndeklubben er flinke til å være opptatt av det "negative". Mynden (bladet) har alltid en eller to tekster om vanlige sykdommer, enten faglige tekster til opplysning eller erfaringer myndeeiere med syke hunder har gjort seg. Men nettsidene blir generelt lite brukt til artikler og annet lesestoff - det meste blir trykket i Mynden, og av og til blir noe publisert på nettet i tillegg. Med andre ord: Jeg bruker ikke disse sidene til å lese om rasene. Jeg bruker de som oftest kun for å oppdatere meg på aktiviteter, resultater, og av og til korte nyhetssaker.

EDIT: Kan forresten vise til noen utenlandske sider også:

http://www.myndeklubben.dk/

http://www.svvk.se/

http://www.saluki.se/

http://www.whippetklubben.nu/

Endret av Hermes
Skrevet

Dårlig: norsk retrieverklubb. retrieverklubben.no

Jeg liker valpeliste-løsningen, men nyheter er vanskelig å finne, dårlig oppdatert, uinteressante "kun store" nyheter (hadde vært koselig med mer samling rundt retrieverrasene), det er dårlig oppdaterte (slash ingen) hannhundlister på enkelte av rasen (f.eks labrador har ikke), ingen ting om vanlige helseproblemer (strutseatferd?) og en del linker er døde. Uoversiktelig og ******. Me no like.

Skrevet

Jeg er litt partisk så jeg liker "vår" klubbside - www.nbck.net. Den er relativt ny (opprettet i fjor), men sider og linker funker, og det står i alle fall litt om rasen, oppdretteroversikt, etc.

Kunne så klart stått mer "negativt" - men da vi ikke har store "fallgruver" mht sykdommer så ser jeg ikke på det som noe stort problem heller.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...