Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En dårlig ide, ja Snusken. Spesielt når man samtidig påberoper seg å ha full kontroll over hunden. Jeg synes absolutt dette er på sin plass, det er hundeeiere som dette som bidrar til å gi oss alle et dårlig rykte.

Skrevet

Helt enig. Helt på sin plass! Om hunden vår (ja, det KAN jo skje en gang) hadde sprunget til nabohytten og plaget de og naboen til og med hadde klaget så hadde han ALDRI vært der borte igjen. Da hadde det vært på med langlina. Man må ta hensyn når man er hundeeier. Og det der er vel heller det motsatte. Og det er sånne "jaja, orker ikke bry meg"-holdninger som gjør det surt for oss som faktisk prøver å være seriøse for ikke å få så mye pes fra ikke-hundemennesker.

Skrevet

OT, men det var et veldig merkelig bilde til artiklen...!

Den omtalte hunden er jo død, og det var sikkert det første og beste arkivbildet journalisten fant. Det var i det minste riktig rase ;)

Skrevet

Jeg synes også det der er helt på sin plass. Jeg hadde problemer med at min begynte å løpe over til naboen da vi gikk ut for lufting. TO ganger gjorde hun det og hun har aldri fått gå utenfor uten bånd igjen :)

Skrevet

Jeg synes også det der er helt på sin plass. Jeg hadde problemer med at min begynte å løpe over til naboen da vi gikk ut for lufting. TO ganger gjorde hun det og hun har aldri fått gå utenfor uten bånd igjen :)

Jeg hadde også litt problemer med dette da han var valp. Ville gjerne bort å hilse på nabojentene og sånn når de var ute. Jeg klarte derimot å lære ham at han skal holde seg på gresset utenfor oss, og at han kun får gå andre steder når jeg tar frem båndet.

Syns dommen er på sin plass, særlig når eier av hunden ikke tar til seg en klage en gang. Da har man ikke vist hensyn.

Skrevet

Glad jeg ikke har sånne naboer.

Hater folk som bare slipper ut bikkja og lar den streife rundt uten tilsyn!

Så ja, jeg synes gubben fikk som fortjen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...