Gå til innhold
Hundesonen.no

Pixie


Recommended Posts

Skrevet

Her er Smulen/Kizz - Norwinstars Kizz of Silenoz

Spretten liten sak som elsker sol og varme, og som liiiider når det er kaldt ute, eller regner (nei, dekken osv. hjelper ikke iflg. Smulen :wacko: ).

P9240876.jpg

  • Svar 158
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

31. mars fikk Yatzy slippe å ha vondt mer. Hun fikk en kort opptur på smertestillende før det gradvis gikk nedover igjen.  Hun var på slutten ikke istand til å gå tur på normalt vis, og hadde en atf

Hjelpe og trøste som det har snødd her!  Hyggelig det altså, bortsett fra den delen som innebærer å lete etter et sted å skyfle unna alt... Heldigvis finnes det steder som er fremkommelige, sånn a

Fant sola i dag  

Posted Images

Skrevet

Og dette er Smurfen/Pixie - Norwinstars Lady Stardust

Husets tyv! Vi lærte fort å dytte stolene inntil bordet etter middag :D

Spiser ALT, finnes ikke kritisk (med mindre det er rå fisk :blink: )

P7057210.jpg

Skrevet

Kjempesøte hunder du har :)

Morsomt at de er så forskjellige utseendemessig til tross for at de er samme rase med samme farge.

Skrevet

Kjempesøte hunder du har :)

Morsomt at de er så forskjellige utseendemessig til tross for at de er samme rase med samme farge.

NÅ ble jeg glad :D

Endelig noen som SER at de er VELDIG forskjellige :D

Lagt til: Er sikkert lettere på bilder, men mange sliter med å skille dem IRL

Skrevet

NÅ ble jeg glad :D

Endelig noen som SER at de er VELDIG forskjellige :D

Lagt til: Er sikkert lettere på bilder, men mange sliter med å skille dem IRL

Hehe, synes selv de så veldig forskjellige ut her iallefall, ja, helt forskjellig "uttrykk" på dem og forskjellige ører. :D

Skrevet

Herlige :wub:

Kjenner til mattendensene, spiser din giftige ting også? :P

Hittil bare "skumle" ting som f.eks. halspastiller, vinegums (hun stjal en hel pose av ungene, som hun spydde utover hele stua...), sjokolade, og stort sett i små mengder (da vi VET om dette, og prøver å ikke la det ligge noe tilgjengelig...)

Hun rører heldigvis ikke ting ute (har hørt om matvraket ditt ja? :)

Skrevet

NÅ ble jeg glad :D

Endelig noen som SER at de er VELDIG forskjellige :D

Lagt til: Er sikkert lettere på bilder, men mange sliter med å skille dem IRL

De er jo helt forskjellige!

Utrolig fine begge to! :jump:

  • Like 1
Skrevet

Hittil bare "skumle" ting som f.eks. halspastiller, vinegums (hun stjal en hel pose av ungene, som hun spydde utover hele stua...), sjokolade, og stort sett i små mengder (da vi VET om dette, og prøver å ikke la det ligge noe tilgjengelig...)

Hun rører heldigvis ikke ting ute (har hørt om matvraket ditt ja? :)

Haha! Melvin kunne tenkt deg å dra på tokt med henne tenker jeg, de kunne nok utrettet mye artig.. :P

Så fine de er. Jeg ser også forskjellen. :)

Skrevet

Sikker på at Smurfen hadde digga å få hjelp når hun er på tokt :D

I dag har utyskene mine :heart: dratt ut ene skuffa på nattbordet (sånn kurvting, som ganske snart skal byttes i et låsbart metallskap eller noe!!) og pakka ut ei tynnstrømpebukse i senga...

Jeg håper det smakte :P

Skrevet

Savner sommeren jeg...

Deler et klipp fra sommeren som var.

Hadde med snuppene på tur opp mot fjellet, og sveipa innom ei mark for å filme litt.

Overse ulydene fra meg (jeg sleit veldig med å holde meg alvorlig).

Skrevet

Herlige!

Leela kom spurtende fra plassen sin i gangen når du ropte "kom her!" :lol:

Savner sommeren, jeg også. Gleder meg virkelig til å ikke måtte kle på meg så masse klær for å gå ut!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

De to der er så kule som bare Dverg Pinschere kan være :) forstår ikke hvordan de kan ha så sykt kule utrykk hele tiden.

Tror jeg må ha en rød DP etterhvert også ja...

Digger råforingsbildene !

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...