Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Imre er født.

Satser på at det ligger til navnet da. *klem* Jeg tror jammen damen er drektig jeg, her er hun ca. en måned etter paring:

Figuranten var jo helt grei også! Haha

Skrevet

Nå først fikk jeg med meg at Carina har gått over til " naborasen"..

Grattis med den vakre!

For sent å foreslå Ivo etter Ivo Caprino antar jeg * sukk*

Skrevet

Weeee! :D Gratulerer!

Tusen takk!

Jippiiii! :D Så gøy! Gleder meg VIRKELIG til å se denne stjernen sammen med deg! Og til å bli spammet med maaaasse valpebilder! :lol::D

Er fare for at det blir litt spamming ja. :P

Så gøy! :ahappy:

Kan man se allerede om det er gull eller sølv-tiger eller? :D

Æhh, har egentlig ikke spurt om det. *ler*

Jeey, så kult! :D

Jaaa! :D

Grattis! :D Dere to kommer det til å bli spennende å følge!

Tusen takk!

Gratulerer :D Så spennende! :D

Takktakk!

Jippi! Så godt å se at det blir valp på deg! :)

Tusen takk, er glad det kom en til meg, ja. :)

Gratulerer. Så herlig

Takk!

...og kjønnsfordeling, antall osv.?

4h + 2t.

Gratulerer med Imre!

Tusen takk!

Gratulerer!

Takktakk!

Nå først fikk jeg med meg at Carina har gått over til " naborasen"..

Grattis med den vakre!

For sent å foreslå Ivo etter Ivo Caprino antar jeg * sukk*

Takk! Ehm, det hadde ikke hjulpet om du var tidligere ute heller. :P

Herlig. Blir et par laaaange månder på deg nå? Gratulerer :D

Takk! Jaaa, 2 mnd kan være ganske lenge. :P

Å, spennende! Grattis :)

Takk!

Så morro :D Gratulerer så mye :D

Tusen takk. :D

Skrevet

Nå først fikk jeg med meg at Carina har gått over til " naborasen"..

Forresten, så har jeg ikke gått over til den rasen i den forstand at jeg slutter med belger. Følte bare for å si det. :P Er jo moro å prøve en annen rase i tillegg bare. :D

  • Like 1
Skrevet

Forresten, så har jeg ikke gått over til den rasen i den forstand at jeg slutter med belger. Følte bare for å si det. :P Er jo moro å prøve en annen rase i tillegg bare. :D

Skjønte det da:P

Og skjønner deg godt. Etter en hund som Cane blir det bare slemt å få seg ny hannhund av samme rase på en liten stund..

Skrevet

Herlig! Gratulerer! :)

Takk! :)

Skjønte det da:P

Og skjønner deg godt. Etter en hund som Cane blir det bare slemt å få seg ny hannhund av samme rase på en liten stund..

Jepp, det er faktisk en av de største grunnene for at jeg prøver noe annet, det skal veldig mye til for å få en hund som Cane igjen, og med samme rase så kan jeg tenke meg det blir sammenligning. Har kikket på hollender lenge, og nå tror jeg det er rett tid å prøve den på. :)

Velkommen til verden Imre, håper du blir like fin i sjelen som din navnebror var :)

Takk! Satser på at det er noe som ligger til navnet. :)

Jeg gleder meg til å kosemose hollendervalper :wub:

:D

Mhm! :D

Gratulerer Carina! Håper jeg får hilse på'n en gang.. :)

Det får du helt sikkert. :)

Gratulerer så mye!

Takk!

Så gøy! Gratulerer :D

Takktakk! :D

Wiii, Imre kommer til å bli en stor, sterk og vakker konge :wub:

Konger får ikke mine hannhunder bli, men satser på at han blir en fin prins. :P:wub:

Wiiii Grattis så mycket :D

Takk! :D

Gratulerer! Gleder meg til å se han vokse opp! :D

Takk! Jeg og. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...