Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke utstyr kunne du ikke vært foruten?


Jeampi

Recommended Posts

jeg kunne aldri klart meg uten kobbel. men hadde hunden vært vant til og være løs. og hadde jeg hatt 1oo % innkalling, hadde jeg nok lart meg uten, men er kjekt alikevell, til utstillinger,bytruer og sånt.. :lol:

unyttig: hmm..den " levende" edderkop leken jeg kjøpte til han. men han kan dø for den da, jeg er bare ike veldig flink til og bruke den :D han blir for ivrig ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså så det ikke ksal misforståes så mente jeg hvilke nyttig ting kan du ikke klare deg uten og hvilke "unyttig" ting kan du ikke klare seg uten. F. eks korgen til Pito er unyttig i den forstand at hun hadde kunnet ligge på ett teppe, men hun elsker den og den er utrolig bra så jeg hadde ikke klart meg uten den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså så det ikke ksal misforståes så mente jeg hvilke nyttig ting kan du ikke klare deg uten og hvilke "unyttig" ting kan du ikke klare seg uten. F. eks korgen til Pito er unyttig i den forstand at hun hadde kunnet ligge på ett teppe, men hun elsker den og den er utrolig bra så jeg hadde ikke klart meg uten den.

Hehe, det skal ikke være lett å gjøre seg forstått! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... tenke tenke... den nyttige må jo være kombinasjonen klikker og kong, siden begge to er uvurderlige når vi trener.

Den unyttige må uten tvil være flexi-båndet som bare ligger til pynt og kun brukes en skjelden gang når kona skal ut og lufte Odin.Selv bruker jeg det aldri...

hmmm... et skulle vel selvfølgelig være en "unyttig" ting som man ikke kunne vært foruten, ikke en unyttig ting som man ikke bruker... da må den unyttige tingen være gappay-vesten min. Er ikke livsnødvendig, og hadde fint klart å trene uten den, men den er jo så praktisk da...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Unyttig; Flexi båndet, noen av lekene som jeg brukte masse penger på som han ikke gidder å se på to ganger engang(Og ikke kom med det at jeg ikke gjorde det morsomt nok ;) Tror jeg må ha sett gal ut nr jeg prøver å få han til å leke med dem..) Kurva(Som jeg brukte forøvrig masse penger på for å få i det rette størrelsen..)

Nyttig; Buret, kobbelet, den nye lekeballen.. Eh... godbitdispenderen(som forøvrig er nyttig får meg og ikke dem) Også dekken, sela, halsbåndet, refleksen.. Og sikkert masse mer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...