Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke utstyr kunne du ikke vært foruten?


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Hvilke ting/utstyr til hunden kunne du aldri klart deg uten?

Si én nyttig ting (kobbel,halsbånd o.l) og en "unyttig" f.eks en ball osv.

Nyttig: Selen til Pito

Unyttig: Korgen hennes

Skrevet

jeg kunne aldri klart meg uten kobbel. men hadde hunden vært vant til og være løs. og hadde jeg hatt 1oo % innkalling, hadde jeg nok lart meg uten, men er kjekt alikevell, til utstillinger,bytruer og sånt.. :lol:

unyttig: hmm..den " levende" edderkop leken jeg kjøpte til han. men han kan dø for den da, jeg er bare ike veldig flink til og bruke den :D han blir for ivrig ;)

Skrevet

Nyttig: Trimmeknivene (hadde aldri holdt ut å hatt en hund som ikke ser ut i månelys)

Unyttig: Regndekken som er ALT for stort.

Edit: Selfølgelig kan jeg ikke ha klart meg uten kobbel ol

Skrevet

Altså så det ikke ksal misforståes så mente jeg hvilke nyttig ting kan du ikke klare deg uten og hvilke "unyttig" ting kan du ikke klare seg uten. F. eks korgen til Pito er unyttig i den forstand at hun hadde kunnet ligge på ett teppe, men hun elsker den og den er utrolig bra så jeg hadde ikke klart meg uten den.

Skrevet
Altså så det ikke ksal misforståes så mente jeg hvilke nyttig ting kan du ikke klare deg uten og hvilke "unyttig" ting kan du ikke klare seg uten. F. eks korgen til Pito er unyttig i den forstand at hun hadde kunnet ligge på ett teppe, men hun elsker den og den er utrolig bra så jeg hadde ikke klart meg uten den.

Hehe, det skal ikke være lett å gjøre seg forstått! :D

Skrevet

Hmmm... tenke tenke... den nyttige må jo være kombinasjonen klikker og kong, siden begge to er uvurderlige når vi trener.

Den unyttige må uten tvil være flexi-båndet som bare ligger til pynt og kun brukes en skjelden gang når kona skal ut og lufte Odin.Selv bruker jeg det aldri...

hmmm... et skulle vel selvfølgelig være en "unyttig" ting som man ikke kunne vært foruten, ikke en unyttig ting som man ikke bruker... da må den unyttige tingen være gappay-vesten min. Er ikke livsnødvendig, og hadde fint klart å trene uten den, men den er jo så praktisk da...

Skrevet

Unyttig; Flexi båndet, noen av lekene som jeg brukte masse penger på som han ikke gidder å se på to ganger engang(Og ikke kom med det at jeg ikke gjorde det morsomt nok ;) Tror jeg må ha sett gal ut nr jeg prøver å få han til å leke med dem..) Kurva(Som jeg brukte forøvrig masse penger på for å få i det rette størrelsen..)

Nyttig; Buret, kobbelet, den nye lekeballen.. Eh... godbitdispenderen(som forøvrig er nyttig får meg og ikke dem) Også dekken, sela, halsbåndet, refleksen.. Og sikkert masse mer..

Skrevet

Nyttig: Lærkobbelet - det er så praktisk. Og jeg kjøpte det for bare en femtilapp.

Unyttig: Karabinkrok (så jeg kan binde henne fast i trær osv) og drakampballen vår - fenomenal belønning.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...