Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hun KAN å være søt hun her

Har blitt lite tid til bilder i alt valperushet, men jeg har noen bilder fra første døgnet hjemme Lille Leja 8,5 uker gammel. Delvis bøllefrø og delvis kosegris.

Håper vi kan treffes på en utstilling om ikke så lenge, da! Så kan du se henne og leke dommer Film av lille snuppa

Skrevet

Hun er da alt for søøøøt :D Får skikkelig lyst på! Men frykter mr prikkedyr blir å mose denne lille saken :huh: hehe ;)

Jeg var sikker på at Chessea (vannhund) ville mose Mini, men det har gått over all forventning faktisk. :)

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Skrevet

Utrolig søt!

(og, tror vi har felles venner på facebook, for det øverste bildet dukka opp på sida mi som at ei jeg er venn med hadde kommentert på ^^)

Skrevet

Hehe! :D Kanskje du kjenner Kristine Rostad? Hun har lapphund i alle fall.

Hun er en utrolig fantastisk hund, denne lille sommerfuglen. Smart, kvikk og morsom. Blir mer og mer glad i henne :wub:

Skrevet

Hehe! :D Kanskje du kjenner Kristine Rostad? Hun har lapphund i alle fall.

Hun er en utrolig fantastisk hund, denne lille sommerfuglen. Smart, kvikk og morsom. Blir mer og mer glad i henne :wub:

Kristine ja :) Jeg syns det var noe kjent med den hunden når bildet dukka opp, men kunne ikke skjønne hvor jeg hadde sett den før, men så det når du la ut samme bilde nå. Herlig er hun altså! Utrolig søt! :wub:

Skrevet

Så utrolig herlig og så pen hun begynner å bli!

Takk, det er koselig å høre :D

Hun vokser og forandrer seg masse hele tiden. Jeg liker utseendet på voksne papilloner best, så jeg er bare glad hun begynner å få litt mer voksent uttrykk og mer pels på ører og hale. Hun er foreløpig veldig lovende, så det blir spennende å stille henne i slutten av april :D

Skrevet

Jeg ser den! Jeg synes egentlig ikke det er så veldig gøy med valp, hehe. Hører folk sier at valp er det morsomste osv, men jeg vil ha voksen hund jeg :P! ! NÅ! :P

Seriøst? :blink: Jeg kunne hatt valp hele tiden jeg, det er uten tvil noe av det beste som finnes altså :D :D Og denne franske frøken er bare så ufattelig nydelig altså :heart:

Da har jeg en god idé! Sanne har hunden til Ballong som valp, så får Ballong den som voksen :aww:

hiihi!

De ser virkelig ut som en sommerfugl som flakser når ørene går slik :wub:

Skrevet

Så søt hun er! Og artig med ørene. Kamar er også rar med ørene sine når vi lager "rare" lyder til ham. Ett øre bakover, ett fremover, ett til siden og og og. :lol:

Leja sine er helt ekstreme til tider :P rett bakover, rett forover eller rett ut. Sjelden "normal". :P til stor forskjell fra Chessea sine ører, som liksom alltid henger ned.

Skrevet

Måtte fnise masse av ørefilmen :P

Du kan jo tenke deg at jeg ler mye av den hunden der... :P Hun finner på så mye rart, lager så mange rare lyder og har så utrolige bevegelser at jeg ler av henne minst ti ganger om dagen. Alle skulle hatt en sånn gledesspreder-sommerfugl! :D

  • Like 1
Skrevet

Så fin hun har blitt! Jeg er enig, syns hun bare blir finere og finere, de ser så rare ut i ansiktet/hodet når de er valper med veldig kort pels syns jeg.

Kommer dere godt over ens nå som du har fått lit mer tid til å bli kjent også? :)

  • 1 month later...
Skrevet

Og så har frynsemusen blitt hele 7 mnd gammel. Her er noen blant annet noen bilder fra dagens tur :D Oppdatering av hennes side kommer senere.

Nybadet før utstillingen som var på søndag

99829251.jpg

Tur i dag

da578f61.jpg

b83da6fc.jpg

2f2b9419.jpg

f588a74e.jpg

Og ja, hun er litt høybeint om dagen og står ikke spesielt pent her :P

e81517d1.jpg

931cd3f5.jpg

Og bikkja er litt smågal etter baller

463a67f2.jpg

01e34915.jpg

8d87da05.jpg

499c6bd0.jpg

Hun er så herlig :wub: Enkleste, greieste valpen ever!

Skrevet

Siden responsen ikke var så stor så tillater jeg meg å dobbeltposte :P

Mini hjelper sambo med skoleoppgaver hun. Kjekt med en penneholder!

df01c7ad.jpg

Skrevet

Selv om hun eeegentlig tygger, ikke holder. Hehe. Men søt, det er hun altså. Trodde Chess laget mye lyder, men hun her snakker stort sett hele tiden hun. Så mye rare lyder ut av en så liten hund :P

Skrevet

Takk, folkens :D

Og ja, klart man får sansen for dem. Aldri ledd så mye av en hund noen gang jeg. Hehe. Og jeg snakker sant når jeg sier at hun er en særdeles enkel hund å ha med å gjøre. Glad i stort sett alt og alle og ivrig og alltid i godt humør. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...