Gå til innhold
Hundesonen.no

Saarloos Wolfdog: Crying Wolf Orion of Ulveblikk


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 472
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Halla ! 

Fint i fjellet nå[emoji108]

Posted Images

Skrevet

Lenge siden jeg har lagt ut noen bilder her nå ..

Kanskje på tide ?

orion21feb2014.jpg

Det har ikke snødd siden starten av desember ... men i går .. i går kom det endelig snø !

orion16mars2014_1.jpg

Selv hadde jeg helst sett at vi var ferdig med "vinteren" for i år, men orion er iallefall veldig fornøyd.

orion16mars2014_3.jpg

orion16mars2014_5.jpg

  • Like 12
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Flotte bilder igjen!

Hvordan er saarlosen når det kommer til andre hunder av samme kjønn?

Skrevet

Takk for hyggelig feedback :)

Når det gjelder Orion og andre hunder, så har han såpass til selvtillit at han har ikke noe behov for å dominere eller markere seg,

og er veldig trygg på de fleste situasjoner. Han er veldig lett å lese, og leser også godt.

Han tilpasser leken sin etter størrelse og engasjement hos andre hunder også, så jeg er trygg på å la han leke med bittesmå hunder, så vel som andre saarlooser.

Han er litt "redd" tisper som bjeffer å bråker mye. Da ser han lei seg ut, og ser ut til å tenke "ja men ... jeg vil jo bare leke?"

Jaktinnstinkt ja.. hva skal man si.. alt skal som løper, skal løpes etter.

Det være seg mennesker, (til fots, på ski, på sykkel, i bil) vilt, ting som blåser, mus, fugler, hva som helst.
Det er mer rasetypisk å være redd for fremmede folk og ting, enn å på død og liv skal fange det, men beveger noe seg over "normal" hastighet, så skal orion bort i det, enten for å se hva det er, snuse på det, leke med det, fange det, eller hva som helst.

Om man søker på #saarloos på instagram, så kan det være man finner et par bittesmå videosnutter av orion :)

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har jo prøvd å legge ut video her et par ganger tidligere, uten å lykkes noe nevneverdig med det...

Fungerer denne linken da tro ?

Det er forresten i disse dager allerede fire år siden jeg hentet den lille tassen :)

P1010092-1.jpg

  • Like 10
Guest vivere
Skrevet

Inviterer meg på besøk når jeg kommer på dine trakter i neste uke :) Thomas og Torill ligger vel i telt på Hardangervidda med sine to :)

Guest vivere
Skrevet

Vivere :) når kommer du til Trondheim? Thomas og Toril er på ekspedisjon ja ser jeg:)

Kommer morgenen fredag 25. april og reiser videre lørdag 26. om morgenen. Skal prøve å få med oss de av Stiftsstadens severdigheter som vi ikke har besøkt tidligere på fredag :) Snakkes på "den andre kanalen" når vi har lagt programmet :)

Jepp. Ser på bildene fra T&T der de ligger i telt med SW´ ene sine på vidda :)

Skrevet

Jepp. Ser på bildene fra T&T der de ligger i telt med SW´ ene sine på vidda :)

Dette høres ut som folk som har et offentlig ansvar: Lage en blogg som vi andre kan følge med på! Kanskje de har det?

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lenge siden jeg har lagt ut noen fotos her nå ..

Sommer og en milliard prosjekter kommer litt i veien for fotohobbyen.. men her er et par dagsferske bilder :

orion.09.juni.2014.jpg

IMG_4443.jpg

  • Like 8
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...