Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen Pins/Button - er det noen interesse for dette?


Recommended Posts

Skrevet
Noen bruker også "plastmapper" med strikk som strappes til overarmen, men de stopper enten blodomløpet eller sklir nedover armen på meg, så jeg er ingen fan av dem.

OT - de nye sorte til NKK er veeeldig regulerbare...

Men jo - pins er jo litt kult, da. Synes den skulle være helt Sonen-blå, med den "gamle" hvite bullterrier-logoen, jeg.. Vi om vet - vi vet. De som spør får svar..

Hadde jo vært litt morsomt å se hvor mange som faktisk tusler rundt på utstillinger/stevner (eller hvor mange som husker å ha den på, såklart!)

Susanne

  • Like 6
Skrevet

Jeg har jo t-skjorte, så jeg trenger ikke
:D
Men skulle det vært pins/nål, ville nok den logoen som er på t-skjorta vært perfekt. (bilde i den tården-møte en sonis)

Er den jeg har hatt i tankene, ja :)

Stjal et bilde fra tråden, jeg:

hundesonen.jpg

Skrevet

Men vi som har "uniform" på oss på hundeting kommer ikke til å gå i t-skjorte.

Men selve "logoen" med potemerke med hjerterundt var jo veldig fin. Kunne man ikke hatt det på pin?

Skrevet

Jeg stemmer for gamlelogoen vår. Et potetrykk eller lignende føler jeg ikke har noen sammenheng med hundesonen.no.

Og den nye logoen er ikke noe fin.

  • Like 2
Skrevet

Jeg stemmer for gamlelogoen vår. Et potetrykk eller lignende føler jeg ikke har noen sammenheng med hundesonen.no.

Og den nye logoen er ikke noe fin.

Det har masse med sonen og gjøre. Gammel logo :)

Skrevet (endret)

388597_10151049778315529_707430528_21912873_1290317525_n.jpg

edit: Synnøve jeg sender deg logoen med trasparent bakgrunn at this moment :)

edit2: av potetrykket... ser du har tenkt å bruke en annen... men nå fikk du no poteavtrykket allikevel.

Endret av Hapzen
  • Like 2
Skrevet

388597_10151049778315529_707430528_21912873_1290317525_n.jpg

edit: Synnøve jeg sender deg logoen med trasparent bakgrunn at this moment :)

edit2: av potetrykket... ser du har tenkt å bruke en annen... men nå fikk du no poteavtrykket allikevel.

Den likte jeg! :D

Skrevet

Men hvem har copyright på den ?

Må brukes selvlagd, eller noe man har tillatelse til å bruke.

Det høres ut som de fleste vil ha igjen den andre logoen iallefall - det bør være mulig å endre logoen her, med så mange som vil ha den tilbake syns jeg.

Skrevet

Jeg stemmer for button med den hundelogoen vi hadde her før på - var ikke den laget av en sonis da? Den var fiiiiiin og mye mer identifiserende enn et poteavtrykk som jo finnes overalt.

  • Like 3
Skrevet

Skal vi ha en avstemning? Nå er det foreslått pin, button og nummerlappholder, Pote med hjerte, gammel logo med hund og ny logo (eller er ikke den nye hunden foreslått?).

Når det gjelder den logoen vi har nå, så er vel den noe vi måtte ta med på kjøpet i forbindelse med en omlegging, jeg har inntrykk av at mange kunne tenke seg å beholde den fine hunden som en sonis tegnet (den som Argyr linker til).

Mitt forslag: Button med Hundesonen i skrift (uten .no) og denne hunden:

Hundesonenhund.png

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...