Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til stamtavlenavn og daglignavn


Recommended Posts

Skrevet

Min (vår) kommende valp er født og vi trenger hjelp til stamtavlenavn! Jeg trenger også forslag til kallenavn :)

Bokstavene i kullet er P P. For eksempel heter andre hunder i kennelen Dazzle'n'Daze, Backstreet Boy, Code-A-Chrome, Tears & Tantrums osv.

Valpen vil altså hete Meisterhaus P.... P...

Forslag?! Fyr løs i så fall :)

Jeg trenger også forslag til daglig-navn. Jeg liker navn som Pim, Dis, Bris osv. Gjerne navn som er litt uvanlige, men samtidig litt feminine. :D

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Public Problem

Når jeg ser stamtavlenavnene til foreldrene, hadde det jo vært moro å kombinere "heels" og "red" - røde høyhælte sko, liksom. Laboutin er jo de berømte høyhælte skoene med røde såler - kikket på hjemm

Party Pooper

Skrevet (endret)

Kanskje Meisterhaus Public...etellerannet? Det er så vanskelig når det skal være P i begge navn!

Public Passion

Er et italodisco-band som hadde en hit på 80-tallet, som heter dette:

Endret av Hermes
  • Like 2
Skrevet

Ja, Pride and Prejudice er veldig fint! Det er ført opp :)

Forresten tror jeg holder meg til engelske navn og ikke norske, for hunden er amerikansk :)

Meisterhaus Paper Planes? Kanskje?

Guest Belgerpia
Skrevet

Pretty Photo

Pleasure and Pain

Pest og plage (fnise av seg selv)

...ellers så må jeg bare si at pappa så veldig herlig ut

Skrevet

Takk for flere forslag! :D Pest og plage ville sikkert passet perfekt i valpetiden :P

Hvor er det disse pest og plagebasenjivalpene hen? Jeg forstår ikke, faktisk! For jeg fikk så og si en voksen hund både utenpå og inni ved 8 uker. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Takk for flere forslag! :D Pest og plage ville sikkert passet perfekt i valpetiden :P

Og da slenger jeg inn noen bilder av foreldrene også :)

garbneo.jpg?w=404&h=404

Når jeg ser stamtavlenavnene til foreldrene, hadde det jo vært moro å kombinere "heels" og "red" - røde høyhælte sko, liksom. Laboutin er jo de berømte høyhælte skoene med røde såler - kikket på hjemmesiden deres og de har noen sko som heter Piou Piou og Pigalle, så da legger jeg til

Piou Piou

Pigalle Pumps

  • Like 4
Skrevet

Når jeg ser stamtavlenavnene til foreldrene, hadde det jo vært moro å kombinere "heels" og "red" - røde høyhælte sko, liksom. Laboutin er jo de berømte høyhælte skoene med røde såler - kikket på hjemmesiden deres og de har noen sko som heter Piou Piou og Pigalle, så da legger jeg til

Piou Piou

Pigalle Pumps

Piou Piou var faktisk dritkult! Litt basenji også, det. Sånn som ungene når de løper rundt med lekepistol og later som de skyter, så sier de "pew pew" eller "piou piou". Perfekt basenji, det. Tøysete og barnslig. :lol:

Da mååå jo Pi eller Pew eller Piou være perfekt dagligdagsnavn?

Skrevet

Piou Piou var faktisk dritkult! Litt basenji også, det. Sånn som ungene når de løper rundt med lekepistol og later som de skyter, så sier de "pew pew" eller "piou piou". Perfekt basenji, det. Tøysete og barnslig. :lol:

Da mååå jo Pi eller Pew eller Piou være perfekt dagligdagsnavn?

Jeg fikk også den assosiasjonen! Piou! Piou!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...