Gå til innhold
Hundesonen.no

navn til en uekte valp født utenfor ekteskapet


Recommended Posts

Skrevet

Hei hei, vi trenger navn tips. Nei, det er ikke jeg som får valp, men foreldrene mine har sett seg ut en liten blandingsvalp fra tunge hundepensjonat. De falt selvfølgelig pladask da blandingen er nesten helt lik som "gamlingen", som desverre takker for seg i slutten av uka. Jeg er da den heldige som skal ta tog og fly norge rundt (haugesund) for å få med en liten guttevalp hjem til jul :) bra julegave eller hva??

Dette er en blanding hvor far er whippet og mor er BC/schäfer/rottis, så liv i heimen blir det! Flybilletter og tog er alt bestilt, gutten hentes på torsdag, men han har ikke navn! Felix er favorittnavnet så langt, men mamma har litt lyst på et dobbelt navn, og jeg tenker det hadde vært kult med noe som viser til at han er en stakkars uekte "uønsket" tass født utenfor "ekteskapet", noen artige navnetips til det?

Kom med masse tips, kreativiteten min er ikke helt på topp i dag, så jeg klarer ikke sette sammen noe gøy. Prøvde en runde på google med det funka dårlig da det kom opp en hel masse seriøse emner :P

Skrevet

Dandelion: Løvetann på engelsk (Løvetannbarn, vet du :)

No Deseado: Uønsket på spansk

Skiderik: Bastard på dansk

  • Like 1
Skrevet

Hadde det vært en tispe, kunne Askepott passet bra.

Froskeprinsen? Sopelime-Jo. Tyrihans. Den stygge andungen.

Nei, nei. alle slike guttenavn er for lange.

Skrevet

Hadde det vært en tispe, kunne Askepott passet bra.

Froskeprinsen? Sopelime-Jo. Tyrihans. Den stygge andungen.

Nei, nei. alle slike guttenavn er for lange.

Haha, ser for meg noen gå rundt og rope dette i skogen!

"SOPELIME-JO!"

"FROSKEPRINSEN!"

"DEN STYGGE ANDUNGEN!!"

Klarer ikke å bestemme meg for hvem som var morsomst :D

Skrevet

Haha, jeg ler :) Deluso var kult! Er det feil å være i valpetåka når det ikke er min valp engang :wub: ? :P Han blir værende hos meg i lillehammer et par dager da jeg likevel skal hjem i uke 50. Valpen er heller ikke vaksinert, så jeg gjør dette på fredag, så er vel bra at den ikke er rundt andre hunder i et par dager.

Skrevet

Ja gjett om! Vet ikke helt hvilken av guttene det blir ennå da, satser på "selvplukk", mamma har sagt at hun vil ha tøffingen i kullet da, så det blir bra! :D Bilder av valpene nå er ikke så vanskelig å oppdrive, er bare en whippetmix på finn.no nå ;) De er kjempe søøøte :D

Skrevet

Haha, ser for meg noen gå rundt og rope dette i skogen!

"SOPELIME-JO!"

"FROSKEPRINSEN!"

"DEN STYGGE ANDUNGEN!"

Klarer ikke å bestemme meg for hvem som var morsomst :D

Haha, jeg likte sopelime-jo! 5 stavelser- aldri forlangt!

Skrevet

blir veldig spennende kjenner jeg! Har aldri flydd med hund før heller. Hjølp :o navn er vanskelig, men ser ut nå som han blir kalt opp etter en whippet vi hadde for lenge sia; Louie (lui).

Skrevet

Så på annonsen, så søte valper! Spesielt den første, "Dennis" :)

Ble nesten overrasket over å se en annonse med relativt små blandingsvalper hvor prisen var ok, ikke overpriset.

Husk bildeer :D

Skrevet

Felix Foreldreløs

Mr Streetsmart

Felix Gump

Colin WippWailer

Oliver Twist

Twist

Lurven

Trofast

Funny Fabric

Mix Max eller Max Mix

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...