Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

Valpene har gått valpetest i dag.

Testen kan ses her.

Valpene var mer eller mindre som jeg trodde. Jevne og sosiale valper :)

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Haha, jeg ser et visst mønster hos han der Geo, altså! :devilbanana: Og Dany er som forventa, mjuk, omgjengelig og går ikke på i full frontal. :wub: Og sjekk hvem som var den eneste som apportert! :lol: ENDELIG får du naturlig apporterende hund, Marianne! :D

  • Like 1
Skrevet

Haha, jeg ser et visst mønster hos han der Geo, altså! :devilbanana: Og Dany er som forventa, mjuk, omgjengelig og går ikke på i full frontal. :wub: Og sjekk hvem som var den eneste som apportert! :lol: ENDELIG får du naturlig apporterende hund, Marianne! :D

Måtte vente til jeg kom hjem for å få sitert, mobilversjonen tillater meg ikke den slags.

Men det jeg skulle si, var at dette er første gangen jeg ser en sånn test og det var egentlig ganske interessant. Og jeg måtte selvfølgelig glise av Danys medfødte apporteringsegenskaper/ferdig utlært apport :lol: Flinke jenta til mamsen det :ahappy:

Skrevet

Full fres på alt, utenom "intelligent reaksjon på fremmed gjenstand". :lama: Dette blir gøy! :blink::lol:

Er det her jeg skal begynne snakke om trappen? :lol: :lol:

Skrevet

Haha! Hva har han gjort nå? :lol:

Nei det var jo en hannhund som greide falle ned siden på trappen imens jeg drev å sikkret den :lol:

Skrevet

Nei det var jo en hannhund som greide falle ned siden på trappen imens jeg drev å sikkret den :lol:

Stemmer det! :lol: Han kommer heldigvis ikke til å ha tilgang på så mye trapper her i huset, da. Det kan derimot bli spennende med en sommer hos mamma og pappa - tre etasjer, trapp utenfor utgangsdøren, trapp til stabburet og ikke minst en veldig spennende låvetrapp. Passe godt på valpen i sommer, tenker jeg. :P

Skrevet

Problemet var vel ikke at han til vanlig falt ned trapper, men at han kanskje ble litt skadet etter dette fallet :aww: Derfor skårer han lavt på "intelligent reaksjon på fremmed gjenstand" :lol:

  • Like 2
Skrevet

Da har hele bøtteballetten fått "ok" av veterinær. Gutta har balla, og utenom Dany sin hale som jeg ville ha attest på, sp var det ikke noe å anmerke. :)

Skrevet

Stemmer det! :lol: Han kommer heldigvis ikke til å ha tilgang på så mye trapper her i huset, da. Det kan derimot bli spennende med en sommer hos mamma og pappa - tre etasjer, trapp utenfor utgangsdøren, trapp til stabburet og ikke minst en veldig spennende låvetrapp. Passe godt på valpen i sommer, tenker jeg. :P

Han løper ned altantrappen nå da :P

I dag er siste dagen hele gjengen er samlet og det krevde jo tur og litt bilder. I morgen reister mitt "hjertebarn" (det betyr ikke at de andre er noe dårligere altså. Men det er nesten alltid slik at det er en man faller mer for noen enn andre ;) Og henne sliter jeg litt med å slippe tak i... )

546542_10151540169395072_834435071_23921120_422466563_n.jpg

535289_10151540169830072_834435071_23921124_2091643366_n.jpg

543693_10151540169920072_834435071_23921125_101970989_n.jpg

577617_10151540171340072_834435071_23921140_1150392075_n.jpg

531374_10151540172055072_834435071_23921149_1301947621_n.jpg

Også får vi se om de slekter på de to her etterhvert eller gjør famillien til skamme :devilbanana:

533087_10151540177090072_834435071_23921179_919994807_n.jpg

:punk:

Skrevet

Fine bilder av fine valper og gærne voksne :D

Du får nyte dagen du har med alle sammen, jeg gleder meg til å hente hjem min lille om noen dager:)

Skrevet

This video containts content from SME and EMI, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds. :(

Men da skulle vel ikke jeg klart å se den heller :icon_confused:

Du får ikke sett den i youtube?

Skrevet (endret)

Også får vi se om de slekter på de to her etterhvert eller gjør famillien til skamme :devilbanana:

533087_10151540177090072_834435071_23921179_919994807_n.jpg

:punk:

Hihi, litt av noen damer å slekte på. Også rødstrømpe-Talli, da; krangler så puppene dingler til alle kanter :lol: Hun ser liksom så deilig frigjort ut :wub:

Endret av Pim
  • Like 3
Skrevet

Fin film av valpene, jeg så den noen ganger. Toppen av lykke å bare observere de glade og lekne krabatene. Verden er bare toopers for hele gjengen, man bli bare glad av å se på. Og litt smågal av å vente :P

Skrevet

Filmen var skikkelig søt jo, og terroristene er litt for fine tror jeg :wub: Jeg er helt håpløs, så har ikke sjangs til å se forskjell på de, men så gossin den var den som lå og kosa seg på stubben :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for gode innspill.  Du har absolutt gitt meg noe å tenke på i forhold til å støtte useriøs avl. Jeg har ikke tenkt på at jeg bidrar til det, selv om jeg ønsker å bruke en oppdretter jeg vet er seriøs. Jeg synes vannhundene blir litt for store, og kunne tenkt meg en hund mellom 10-15 kg, gjerne nærmere i 10 kg. Jeg har også hørt litt blandet om gemyttet på både portugisisk vannhund og spansk vannhund.  Puddel hadde sikkert vært det rette valget, da er det eventuelt mellom puddel som er mest aktuell. Utseendemessig er jeg nok litt fordomsfull og ser fr meg det glattklipte ansiktet og puddelsveis. I en sportsfrisyre ligner de jo veldig på mange av doodlene. Jeg kjenner ikke til veldig mange pudler, men har inntrykk av at noen kan være sensitive og litt skarpe. De kan virke litt bjeffete og ikke så sosiale. Det er jo bare basert på mitt inntrykk, så det kan være feil. Mye kan jo løses med å finne en god oppdretter der også.  Nå kan det jo hende at selv de seriøse oppdretterne på cobberdog lyver litt på gemyttet til cobberdogen, men jeg liker beskrivelsene av gemyttet og har inntrykk av at de fleste cobberdoger har et gemytt jeg kunne trives med. De er aktive og lettlærte, men samtidig har de en god avknapp og er familiehunder. De er jo i utgangspunktet en blanding av puddel, labrador og noe cockerspaniel. Nå vet jeg at man ikke får det beste fra alle rasene og at gemyttet kan variere, men de som har avlet på cobberdogen med linjer som går litt tilbake har jeg tro på at kan ha funnet en blanding med gode egenskaper.   
    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...