Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Kan du ta bilde ovenifra?

Hun ser jo ikke spesielt nedsunket ut enda - så jeg tror ikke du får noen valper før mot slutten av uka jeg. De bruker jo å sige litt i buken sånn ett par dager før, og hun ser ikke sånn ut fra siden :)

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet (endret)

Kan du ta bilde ovenifra?

Hun ser jo ikke spesielt nedsunket ut enda - så jeg tror ikke du får noen valper før mot slutten av uka jeg. De bruker jo å sige litt i buken sånn ett par dager før, og hun ser ikke sånn ut fra siden :)

Your wish is my command (nevnte jeg at det er kjedelig å vente??)

Temp er forresten 37.6 nå :D

Endret av Jonna
Skrevet

Er det ryggraden eller pelsen som stikker opp? Er de ryggraden så er har hun definitivt sluppet valpene ned. :wub:

Det er ryggraden ja :)

Jeg kan ikke temperatur greier. Betyr det at det skjer noe nå? :P

Hun skal ned under 37 i temp, helt ned på nesten 36 faktisk. Når hun da er oppe igjen i normal temp setter fødselen i gang. Men det kan ta mange dager å komme lavt "nok" da temperaturen gjerne ikke går jevnt nedover men litt to steg fram og en tilbake :P

Skrevet

Hun skal ned under 37 i temp, helt ned på nesten 36 faktisk. Når hun da er oppe igjen i normal temp setter fødselen i gang. Men det kan ta mange dager å komme lavt "nok" da temperaturen gjerne ikke går jevnt nedover men litt to steg fram og en tilbake :P

Ah! Hva er normaltemperaturen til Talli da?

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmmm.... njæææ - det er rett nok mye valper inni der, men hun ser ikke helt ut som om hun har sluppet de ned altså - de bruker å få ett skikkelig "søkk" sånn i svangen liksom - hun er fortsatt veldig fyllt der - men det kan jo være fordi hun er stappet :).

Vi krysser fingre for at de kommer morgen *ler*

Skrevet

Hmmm.... njæææ - det er rett nok mye valper inni der, men hun ser ikke helt ut som om hun har sluppet de ned altså - de bruker å få ett skikkelig "søkk" sånn i svangen liksom - hun er fortsatt veldig fyllt der - men det kan jo være fordi hun er stappet :).

Vi krysser fingre for at de kommer morgen *ler*

:lol: Jeg tror tidligst natt til tirsdag selv.

Skrevet
OMG the competent Mom! Simpelthen elsker det uttrykket altså - og når jeg ser det så forklarer det sååå mye om hvorfor Strider er som han er :lol: !

:lol:

Skrevet

Nå lurte jeg et lite sekund på hvor slem Jeanette var som bare tok bilder av den stakkars gravide når hun blødde som en gris fra labbene sine :P

Talliban har så kule fjes :D

Skrevet

Jeg drømte om JeanetteH og Talli inatt også. Jeanette hadde 12 kelpier jeg skulle passe på, så jeg fikk en assistent i tilegg, den ene hadde igjennsydd munn ( :blink: ) og resten var greie men alle var gale kelpier. JeanetteH satt med Talli i nabohuset og ventet på at hun skulle føde. Hennes 12 kelpier ble ikke så glad med at jeg og Marcus ( ?? ) skulle passe de og så prøvde det seg en innbruddstyv og vi slapp alle hundene løs, så kom Jeanette og kjeftet og da begynte Talli å valpe også våknet jeg og bare tenkte igjennsydd kelpie jah....

:icon_confused::baby:

Skrevet

Nå lurte jeg et lite sekund på hvor slem Jeanette var som bare tok bilder av den stakkars gravide når hun blødde som en gris fra labbene sine :P

Talliban har så kule fjes :D

*ler* Ja det er store røde flekker på det rosa teppe!

Jeg drømte om JeanetteH og Talli inatt også. Jeanette hadde 12 kelpier jeg skulle passe på, så jeg fikk en assistent i tilegg, den ene hadde igjennsydd munn ( :blink: ) og resten var greie men alle var gale kelpier. JeanetteH satt med Talli i nabohuset og ventet på at hun skulle føde. Hennes 12 kelpier ble ikke så glad med at jeg og Marcus ( ?? ) skulle passe de og så prøvde det seg en innbruddstyv og vi slapp alle hundene løs, så kom Jeanette og kjeftet og da begynte Talli å valpe også våknet jeg og bare tenkte igjennsydd kelpie jah...

:icon_confused::baby:

:lol: Herregud :lol:

Ok, jeg har vondt, jeg kan ikke kjøre noen steder, jeg sitter bare hjemme og kjeder meg, FØD DA! :frantics:

Ser ikke ut som hun har tenkt å glede noen av oss :gaah:

Skrevet

Men kjære vakre vene, nå leste jeg gjennom tråden her helt fra før røntgenene (jeg ser forresten også 7 valper!), og var HELT sikker på at nå var det valpings når jeg kom til enden! Men neeiiidaaa. Herregud, til og med JEG blir valpesyk av dette.

Skrevet

Og du mener det er FORSVARLIG å ha valper på noe sånt? Den knurrer jo, og viser overhodet ikke noen tegn til at den kan bli en forsvarlig mor for sine barn *riste på hodet over slik uansvarlig oppdretter*.

  • Like 4
Skrevet

Og du mener det er FORSVARLIG å ha valper på noe sånt? Den knurrer jo, og viser overhodet ikke noen tegn til at den kan bli en forsvarlig mor for sine barn *riste på hodet over slik uansvarlig oppdretter*.

Hun ER jo The competent Mom! :lol: :lol:

Skrevet

Ikke noe action i natt heller, vært en stille og rolig natt.

Frokosten er spist, kommet ut igjen, tigget litt griseører som ligger i skuffen og sover nå i sofaen.

Temperaturen har falt 0,1 grad siden i går, så dette går fort :rolleyes2: Hun er nå nede på 37,4 grader.

Men hun var ikke fullt så villig model i dag, det var veldig-veldig teit og jeg fikk "the evil eye". Så bare ett kjapt bilde som er litt utydelig.

432010_10151335128125072_834435071_23179144_2041240483_n.jpg

Skrevet

Gyngehest-posering. :lol:

Jaja, de kommer når de kommer. Jeg tippet egentlig natt til i morgen, men nå tror jeg kanskje at de ikke kommer før på onsdag. Skuddårsvalper hadde jo vært litt gøy, da!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...