Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

3 ute av skapet ! * flir*

Kule tegninger Z..

Det har begynt å krible litt av spenning her, kan såvidt forestille meg hvordan de på lista og ikke minst oppdretter har det.

Har ikke studert et UL ( el røntgen ) bilde så intenst siden jeg selv var på tjukka, men uansett hvor mye jeg glaner finner jeg bare 6..

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Og jeg som ikke hadde tenkt til å si noe heller :pinch: . For mye kan skje og det blir liksom enda mer virkelig hvis jeg skriver det. Er så spent at jeg på en måte er glad jeg skal på kurs i helgen, men samtidig er det fryktelig dumt å ha mer fokus på mobilen :whistle:

Her krysses det poter og det som er for at det kommer en valp hit, og i mellomtiden er det bare å vente og håpe på det beste.

Åå, jeg føler meg så kul som visste det! :D

En vakker dag skal jeg også stå på Deepeyes-liste :ahappy:

EDIT:

Jeg er forresten også helt sikker på syv.

  • Like 1
Skrevet

Nysgjerrigper på loftet! :lol:

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Ja, jeg er faktisk en VELDIG nysgjerrig person! Haha. Åh, kjekt! :w00t:

Jeg er på lista. :)

Jeg er også en av de på listen :ahappy:

Dere to jeg viste om! Spennende :)

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Dette er utrolig spennende å følge med på :D Og jeg som ikke skal ha DeepEyesvalp nå engang! :P

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Ribbena til valpene du tenker på?

I dag er vi på dag 60 og er offiselt i gang med vente tiden. Rommet og utstyr er laget klart, det eneste som mangler er respirot. Det ville ikke apoteket har hos seg før i morgen.

402578_10151326717465072_834435071_23135857_6567326_n.jpg

Talli i dag, hun er nå bare knapt ett par cm fra å være jevnstor rundt ribbena og buken.

401159_10151326717555072_834435071_23135858_1045766798_n.jpg

Har tempet henne i to dager alt ettersom jeg har vært på jobb og tempen har jevnt over lagt på 38-38,2. I dag var den på 37,8 på morgenen. Er nok ikke noe på gang i dag, og jeg tipper egentlig selv valper på søndag-tirsdag en gang. Men det kan jo være ett tegn på at kroppen begynner gjøre seg klar. :)

Skrevet

Supermodellen har jo fått skikkelig mage, jo! Utrolig spennende nå når det begynner å nerme seg! Kommer nok til å sitte på f5 knappen når det er like før, hehe.. Krysser fingrene for at fødselen går lekende lett :)

Kom igjen Talli! :cheer:

  • Like 1
Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

:lol: Ja? Hva annet er Casa DeepEyes da? Blaze mener iallefall at vi er adelig, og jeg har jo litt blått blod fra Rosendal :P

Skrevet

Ribbena til valpene du tenker på?

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

6925850199_2fc73ff64e_b.jpg

Skrevet

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

1115542.jpeg

1115542.jpeg

Vil nok tro det bare er forstyrrelser med tanke på at hun ikke er dopet, bilde er ikke digitalt o.l.

Skrevet

Dette blir bare superspennende! Hvordan er formen til talli da? ingen hoste og slikt?

Nei det er noen uker siden nå :)

Skrevet

Så det er bare "støy"? Oppdatert med ordentlig bilde nå :P

http://farm8.staticf...fc73ff64e_b.jpg

Med mindre hun har blitt skutt med luftgevær med mini mini kuler e.l. så er det nok bare støy ja :)

Og jeg tror jeg hadde merket det om hunden min hadde tråkket i ett miniatyr minefelt og blitt fylt med mini-mini biter av metal.

Røntgen apparatet på klinikken begynner også bli gammelt og skal byttes ut med digitalt iløper av kort tid. Så ja, jeg er 100% sikker på at det bare er støy.

Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

  • Like 2
Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Dette bilde ble fremkalt i mørkerom. (sånn apparat mørkerom ting) Men jeg har holdt på litt i mørkerom med vanlig bilder og det skal veldig lite feil på mengde, "liggetid" o.l til før det kommer rare ting eller støy på ett bilde eller negativer.

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

:lol:

Det er selvsagt hagl fra all brukshundtreninga. :lol:

Grunnen til at jeg nevner det er pga jeg har eid en katt som hadde blitt skutt med luftgevær. Så akkurat det vet jeg hvordan ser ut på røntgen :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...