Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eksen min prøvde slik pungvarmer som det linkes til. Og den satt veldig dårlig på engelsk setter. Skled av hele tiden

Okay, det der hadde vært mye morsommere om du hadde utelatt den engelske setteren :aww::P

Skrevet

*Fnis*

Siden vi er inne på dette temaet her, hehe, er det noen som vet om disse fungerer?

http://www.mamut.net...as=freke&gid=23

Fungerer kjempebra :)

Dyret her forfrøs ballene for ett par år siden, og etter å ha sett hvor jæv... vondt han hadde det i nesten et døgn så kjøpte jeg en sånn ballevarmer.

Han kan nå fint være ute på timesvis i -20 med ballevarmer, potesokker og dekken.

Jeg har faktisk hørt om en del som har vært veldig fornøyde med de der på hundene sine. Jeg synes passformen ser rar ut, men meget mulig de funker bra :P

Iflg veterinærkontoret jeg bruker så kastreres det en god del hannhunder hver vinter pga forfrosne baller, så de anbefaler å bruke disse på korthårete hannhunder.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

(har forresten enda ikke hørt om noen som har problemer med ballaforfrysning på AK)

Hvorfor skulle det ikke være et problem på kelpie? De har lite pels, og nesten ingen ting på ballene. Jeg har sett huskyer med skikkelig stygge forfrysninger (riktig nok i ekstremtemperaturer), så jeg hadde ikke nøla med å dekke til en kelpie om det er skikkelig kaldt.

Men passformen på tissetuten på det der så bare rar ut :P Gi tilbakemelding om det funker da!

Skrevet (endret)

Hvorfor skulle det ikke være et problem på kelpie? De har lite pels, og nesten ingen ting på ballene. Jeg har sett huskyer med skikkelig stygge forfrysninger (riktig nok i ekstremtemperaturer), så jeg hadde ikke nøla med å dekke til en kelpie om det er skikkelig kaldt.

Som jeg skriver: Jeg har ikke HØRT at det har vært noe problem.

Når jeg hadde labbis så hørte jeg om flere som fikk det og hadde det nesten på egen også, samme med springer. Men jeg har aldri hørt (legg merke til ordet) noen nevne det på AK.

Jeg har ikke skrevet "det er tull" , "det skjer aldri" e.l. Itillegg så vet TonjeM at jeg kler på jentene mine ganske bra på vinteren. Men jeg har fortsatt ikke hørt om noen med frostskader.

Endret av Jonna
Skrevet

*Vrir meg i latterkrampe her a055.gif*

Willy sier han er himla glad han har hår på balla :lol:

Tror egentlig jeg signerer Siri ganske godt her - dette var en smule komisk!

Men jeg ser nyttigheten, herlighet, det MÅ jo finnes noe mer praktisk? *ler* - daaaakar!

Skrevet

trekkhundfolket med korthårshunder eller ah med mye fuglehund har nok gode tips om hva man kan bruke. prøv hundekjøring postlista, ta kontakt med Troll, Handlerimport e.l for tips. Et kathadin som ikke passer, kan jo føre til forfrysning av tissen om hunden tisser og det fryser.... så da er man like langt. Ballene er reddet, men tissen forfrøs i stedet...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...