Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Et vakkert bilde du fant, Bjerknez . Her er et jeg tok for et par uker siden, men dette er ikke tatt med ND-filter, jeg har bare brukt stativ og lang lukkertid (mener den var på ca 30 sek). Bildet

Ahh... jeg glemmer denne tråden stadig vekk, men her er noen bilder jeg tok for noen dager siden

Venter fortsatt på bilder altså ...

Posted Images

Skrevet

Jippi!

I dag har filtrene mine kommet, og disse skal hentes etter jobben i dag ASAP! :)

Da blir det bilder til helgen, så lenge været holder seg sånn noenlunde :)

*Tripper fort rundt på kontoret mens jeg later som om jeg er en glad and*

  • Like 2
Skrevet

Merkelig at du ikke har hørt om denne effekten...

Vi snakker i hovedsak kun om lange lukkertider for å sløre ut vann og bevegelige deler i et bilde. :)

Siri:

Jo :)

Skrevet
Vi snakker i hovedsak kun om lange lukkertider for å sløre ut vann og bevegelige deler i et bilde. :)

Men er det et spesielt filter som er laget for å fange opp det bedre?

Skrevet

Nei, dette er egentlig bare et filter som fungerer som en solbrille, og som gjør at kameraet bruker lenger lukkertider i dagslys.

Jeg ser forresten at det ene filteret har en stor sprekk i glasset, så dette håper jeg dem ordner opp i.... :angry:

Skrevet

Hvem er dette fra? Ville aldri gått for noen andre enn Lee. Fargeskjær og generelt forringet bilde er hva man får med andre (Cokin er greit valg hvis man ikke vil punge ut et par tusen).

Lee 0.9 GND (hard) og 0.8 ND :heart:

Skrevet

Hvem er dette fra? Ville aldri gått for noen andre enn Lee. Fargeskjær og generelt forringet bilde er hva man får med andre (Cokin er greit valg hvis man ikke vil punge ut et par tusen).

Lee 0.9 GND (hard) og 0.8 ND :heart:

Det er LCW og disse koster 2.500,- for stykket i norsk nettbutikk.

Skrevet

Hvor blir det av bilder da ???????

Hehe, bilder kommer, men må vente til jeg får byttet ut det deffekte filteret som jeg fikk. Dessuten så er dagslyset veldig kort om dagene, samt at jeg har ei bikkje og andre forpliktelser også som tar tid, så det har desverre ikke blitt tid til noen fotoshots desverre.

Men det kommer det kommer :)

Slenger inn et uhøytidelig makrobilde av blomsterkvasten jeg har på kontoret med mitt nyinnkjøpte makro objektiv som plaster på såret :ustol:

Makro-3.jpg

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Da har jeg omsider fått tilsendt filteret jeg måtte bytte. Ting tar tid når man skal sende reklamasjonspapirer etc tur/retur Hong Kong, hehe.

Bare så synd at det nå er mørkt omtrent døgnet rundt...

  • 2 weeks later...
Skrevet
Har ikke blitt mye tid til det desverre...

Kommer med oppdatering så fort jeg får testet :)

Det er bra, venter i spenning og med lengsel :)

Visste du at det finns en app til iPhone hvor man kan legge inn nødvendige data og få ut forslag til f eks lukkertid, blender og "density" ved bruk av ND-filtre?

Skrevet

Det er bra, venter i spenning og med lengsel :)

Visste du at det finns en app til iPhone hvor man kan legge inn nødvendige data og få ut forslag til f eks lukkertid, blender og "density" ved bruk av ND-filtre?

Nei, hehe.

Men jeg foretrekker å lære meg dette selv ved å prøve/feile.

Har funnet ut at det er den måten man lærer seg slikt på :)

Skrevet

Nei, hehe.

Men jeg foretrekker å lære meg dette selv ved å prøve/feile.

Har funnet ut at det er den måten man lærer seg slikt på :)

Jaja, hver sin lyst :) Jeg har ingen smarttelefon så for meg er et slikt program uaktuelt. Dessuten ville jeg ikke hatt en telefon som er smartere enn eieren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...