Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen av Sonens folk som har vært i Tyskland på julemarked? Vi vurderer å dra en tur i år, men er usikker på hvilken by vi skal velge. Det enkleste hadde vært om det var direkte fly fra Oslo, så slipper vi ekstra reisetid siden vi kommer fra Tromsø. Eller har dere noen tyske byer å anbefale sånn ellers? Har aldri vært i Tyskland og kjenner jeg er rimelig blank på hva som er verdt å få med seg eller hvor det er bra å reise. Så tips i vei :D

Skrevet

Julemarkeder Tyskland vet jeg ikke noe om, men om det er noe i samme baner som her i Budapest så kan det anbefales på det varmeste.

I Tyskland så synes jeg de små og større stedene i mosel-dalen er kjempeflotte, kan se for meg at de vil være kjempefine i juletider. Har desverre ikke noe reiseinfo dit siden det er såpass lenge siden at det var modern som styrte det, men trur vi dro fra Torp. Fant en link til julemarkeder i området: Link

Skrevet

Pappa og jeg var i Berlin for noen år siden. Det var veldig, veldig koselig! Mange julemarkeder i forskjellige størrelser, flott julebelysning i gatene og i det hele tatt var det en veldig, veldig herlig by som jeg snart må komme meg tilbake til. Fra Oslo er det også lettvint - særlig Norwegian flyr rimelig og ofte direkte fra Gardermoen til Schönefeld.

Skrevet

Vi skal til Berlin 1.desember! :D Har ikke vært der før. I fjord var vi på julemarked i Frankfurt,kan anbefale det også! :)

Jeg snakket med en tysker idag,å han snakket om at den optimale plassen å gå på julemarket er i Nürnberg. Men har ikke vært der selv.

Skrevet

Jeg var på julemarked i Berlin for et par år siden. Det var helt herlig!

Tyskere tar jula helt ut, Mc førere og bussjåfører med nissedrakt, en hel haug med rare små boder og tysk gløgg! Anbefales varmt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...