Gå til innhold
Hundesonen.no

stor hobby/brukshund


Recommended Posts

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dalmatineren røyter sinnsykt, det er ikke til å stikke under en stol... eller jo, hårene fester seg der og. Men vilje får du iallefall i dalmatineren, kommer an på hva slags vilje du mener. Jeg for mi

Det samme gjelder for tolleren. Jeg syns ikke det er vanskelig å finne gode kull, men jeg har vært i miljøet ganske lenge og vet hvor jeg vil ha valp fra. Dog må man ha tålmodighet (det sliter jeg

Jeg tenkte langhårsbelger med en gang jeg. Rett størrelse, liker å jobbe, lite pelsstell og de er allroundere så det holder. Ser at de ikke er på listen din da, vet ikke om det er fordi du har slått d

Skrevet

Haha, ja, defekte unntak finnes nok :lol:

Sant skal sies, labbisen kom til meg som avdanket/førtidspensjonert jakthund. Muligens feiltrent, men jeg kan ikke nok om retrieverjakt til å uttale meg om det :)

Skrevet

Haha, ja, defekte unntak finnes nok :lol:

Ang Kelpie og lyd så lager min knapt aldri noe lyd så det er nok veldig individuelt, derimot vår gamle labrador bråket som et uvær :)

Skrevet

Hva med Flat Coated Retriever? Stor, snill og lærenem.

Synes flatter er fine, men er ikke heeelt sånn flat fan, vet ikke helt hvorfor :P

Skrevet

Ang Kelpie og lyd så lager min knapt aldri noe lyd så det er nok veldig individuelt, derimot vår gamle labrador bråket som et uvær :)

Unntak finnes, men generelt sett regnes vel retrievere som mer stille enn gjeterhunder :)

Skrevet

Du har jo nevnt begge mine raser i startinnlegget (Welsh springer og Kelpie).

Jeg startet med welshen og syntes den dekker kriteriene dine. Det skal være en arbeidsglad hund som er mulig å trene konkurrere med på det nivået du skisserer. Min har dessverre noen brister så hun mangler litt for å kunne bli en god konkurransehund. Uten de tror jeg hun hadde vært en knallhund.

Men du har nok rett i at det er litt vimsing her og der på noen linjer også, så det er kanskje ikke den letteste rasen å få en god hund på uten mye bakgrunnsjekking. Mulig det er lettere på den Engelske varianten.

På Kelpien er det lettere å finne et bra individ, de har også enda bedre arbeidskapasitet og utholdenhet enn welshen. Men de ER mer krevende ja, det syntes jeg. Ting skjer mye fortere både positivt og negativt. :)

Han er også den som blir urolig inne om han ikke har fått sitt, men ellers ligger han bare å sover.

(Tur holder, det må ikke være trening.)

Også er han ikke voksen enda og unghunder vil jo alltid kreve mer uansett rase.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...