Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har skjønt at Terho er litt spesiell når det gjelder ting han putter i munnen!

Men de fleste hunder foretrekker kjøtt og kjøttgodbiter har min falt for en del annet. En kort del av listen over ting han tigger over er klementiner, agurk, salat, ost og asparges (takk for det, går ned mye annet også)

Noen flere som har slike sære bikkjer?

Følte meg ganske rar som sto på agility banen med agurk godbiter!

Skrevet

Var en periode hvor han fikk smake lunsjen til en uteliggerdame på tbanen, og etter det ville han bort til alle damer med pose. Så uteliggerlunsj er en sikker vinner.

Ellers kan jeg miste hva som helst på gulvet, det han gjør er å gå bort til det og lukte, se på meg med øyne som jeg kan banne på sier "fy som du roter", før han fortsetter med sitt. Og nei, det er ikke menneskeliggjøring av voffsen.. han sier det, tenk! Drømmen min er å finne noe han synes er kjempegodt, for jeg sliter litt med å finne rette belønninga.. pølser er ganske godt, men ikke bedre enn den lukta i grøfta.

  • Like 3
Skrevet

Tufani elsker gulrot! Hele gulvet blir oransje... Men han koser seg.

Det gjør mine også, men de roter ikke da :P Bra jeg har oransje kjøkkengulv så ser jeg ikke at Tufani roter! haha.

Kua spiser alt, ALT.. Det hender at jeg har godtbiter i lomma sammen med div lommerusk som biter av papir osv (jeg river opp kvitteringer osv når jeg kjeder meg). Kua spiser det med like stor iver som kjøtt! Prøver jo ikke å gi henne det da, men det hender :P

Hun er like gira på tørrfor som ost/pølsebiter så jeg tror det er en feilkobling ett eller annet sted.

Får hun Vogh og tørrfor til kvelds spiser hun tørrforet FØR vommen, det er vist ikke så vanlig. Hunder er ikke som oss som sparer det beste til slutt :P

Tesh spiser ingen rare ting tror jeg :P

Skrevet

Her i huset spiser hundene alt.. Gamlemor liker ikke omelett da, men nurket gjør det ;) Nurket er heller ikke så glad i appelsin, men det spiser gamlemor ;) Og det er vel det jeg vet om ;)

Men så er nurket slik at hun tar fart og snapper ting i lufta hvis du mister noe, om det så er plastikk.. Så man bør ikke miste så veldig mye rart her i huset :P

Skrevet

Jeg vet av en hund som ikke spiser uten at hun har med skåla si, til nød kan hun spise av annen skål, men prøver du deg med et fat feks, så spiser hun ikke :P Samme hunden bruker også og kose seg med maten, får den en bolle feks så ligger hun og napper av bittesmå biter, så hun kan ligge med en bolle i 15 minutter :P Dette er en rotweiler mix.

Skrevet

Hampus spiser det meste av frukt og grønnsaker, bortsett fra salat.

Pærer er absolutt favoritt.

Det samme med Gåttfred, bortsett fra appelsin og klementin som han sliter litt med.

Begge to er veldig lett å belønne...haha...

Shibaslusken Linus er laaaangt fra altetende.

Han spiser pære, og kokt grønnsaksblanding.

Men det stopper der.

Skrevet

Agurk, majs, gulrot, eple, pære, mandarin, appelsin, salat, brokkoli, banan osv osv....

Agurk er ein sikker vinner då, for då kjem begge to springande inn på kjøkkenet med ein gong dei høyrer agurken blir skjært i :lol: Mandarin og Appelsin er kanskje ikkje sååå godt, men dei suger safta utav bitane og spyttar ut "skinnet" :P

Skrevet

Supra spiser det meste. Eller, hun smaker på det meste. Det hun ikke liker tygger hun bare opp i mikroskopiske biter og lar det ligge igjen. Også liker hun veldig godt appelsin, men det må jeg legge på gulvet til henne - om ikke jeg vasker hendene med en gang jeg har skrelt appelsin da :lol:

Skrevet

Tia rører aldri søppelet (som alltid står fremme), men har jeg spist avokado og kastet skallet så kommer jeg alltid hjem til opprevet søppelpose. Da finner jeg alltid avokadoskallet i sengen hennes, hvor hun har skrapt av alt som er grønt uten å ødelegge skallet i det hele tatt.

Skrevet

Har en toller som spiser ALT.

Det eneste hun ikke har spist var gobiter som ble kjøpt på europris.

Hun kan godt jobbe og være ivrig i en time for tørrfor.

Banan er en av favorittene..

Skrevet

Timmi har ingen sære ting han er glad i - men synes det er rart han ikke takler hvit fisk, av noe slag! Ikke likte han det som valp heller. Men laks, det er nam! :P Merkelig.

Skrevet

Jalapeños... Trodde virkelig at den ville komme i retur, men neida, frøken dings tigget mer.

Rina er ikke noe matvrak, men spiser det meste av ting som vi spiser. Siden mennesker spiser det, må det jo være godt? :rolleyes2:

Skrevet

Tia rører aldri søppelet (som alltid står fremme), men har jeg spist avokado og kastet skallet så kommer jeg alltid hjem til opprevet søppelpose. Da finner jeg alltid avokadoskallet i sengen hennes, hvor hun har skrapt av alt som er grønt uten å ødelegge skallet i det hele tatt.

Bare for å ha sagt ifra,så er avokado veldig giftig for hunder.

Zara spiser egentlig det meste,spesielt glad i tomater og banan :P Eneste jeg vet hun ikke liker er agurk og salat.

Skrevet

Her spiller det absolutt ingen rolle hva man gir Lyra, alt går ned i sluket om det er en annen hund i 50 meters omkrets... Når hun skal få ormekur piller er det bare å si "Iiivy, skal du få noe godt? Nei Lyra, ikke til deg" Også later jeg som at Lyra får stjele ormekuren og vips.

  • Like 2
Skrevet

Vi er på passeringskurs med Kovu, og ridgebacker er jo ikke de enkleste å motivere. Det er en annen rr på kurset, og han går best på smør! Andre tips var ostepop...

Skrevet

Det gjør mine også, men de roter ikke da :P Bra jeg har oransje kjøkkengulv så ser jeg ikke at Tufani roter! haha.

Det er fordi han deler den opp i bittesmå biter mens han spiser. Også spiser han alle de små bitene til sist. Etter at de er smurt litt ned i gulvet :P

  • Like 1
Skrevet

Her i huset spiser hundene alt.. Gamlemor liker ikke omelett da, men nurket gjør det ;) Nurket er heller ikke så glad appelsin, men det spiser gamlemor ;) Og det er vel det jeg vet om ;)

Men så er nurket slik at hun tar fart og snapper ting i lufta hvis du mister noe, om det så er plastikk.. Så man bør ikke miste så veldig mye rart her i huset :P

Er vel ikke så lurt å gi dem appelsin, ettersom det skader nyrene på hunden..? :icon_confused:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...