Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du rosiner i grøten?  

69 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      17
    • Nei
      52


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Ja, hva er vanlig? Jeg er vandt med rosiner i grøten og kommer fra Kløfta, på Hadeland er dem tydeligvis ikke vandt til det, ei heller i Nittedal. Så hva er vanlig?

Red: Skriveleif

Endret av Trym&Tuva
  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har hørt om rosiner i grøten, og det er bare så feil. Men jeg vil ikke ha rosiner i boller heller. Eller julekake. Eller på jordens overflate. La druene leve!

Rosiner kan man ha i det meste *MMmmmmmmm *. Rosiner hører faktisk til i boller, rosiner i sjokolade er digg, rosiner i risengrynsgrøt er godt, rosiner i havregrøt er godt (vel - havregrøt er ikke vel

Rosiner i grøten blir like uforståelig for meg som rosin i pølsa. Bare at rosinen i pølsa har jeg i det minste hørt rykter om...Rosiner har ingenting i hverken boller eller andre spiselige ting å gjør

Skrevet

I Tromsø hadde vi rosiner i grøten. Vet ikke om det var fordi det var vanlig eller fordi jeg er så inn i granskauen glad i rosiner. Godt er det i alle fall!

Skrevet

Rosiner skal det alltid være i grøten! :D

Det har vært en evig diskusjon her jeg er fra, for ingen forstår det.. Drammensere er vist ikke vandt med det? Tror jeg har det fra slekta fra Hallingdal kanskje? Min mor er fra Hadeland, og hun har ikke brukt det før hu heller.

EDIT: La til noe

Skrevet

Er ikke så glad i grøt av noe slag selv, men har vokst opp med at det skal være rosiner i grøten.

Er vestlending, men far er fra Hammerfest, så kanskje det kommer derfra?

Men hvilken grøt er det snakk om? Jeg har rosiner i havregrøt, men det ville jo vært helt feil i rømmegrøt ...

Min mor spiser rosiner i alle typer grøt, inklusiv rømmegrøt :P

Skrevet

Jeg har hørt om rosiner i grøten, og det er bare så feil.

Men jeg vil ikke ha rosiner i boller heller. Eller julekake. Eller på jordens overflate. La druene leve!

  • Like 6
Skrevet

Jeg bruker rosiner i havregrøt og risengrynsgrøt, ikke rømmegrøt! :lol: Det topper jo heile driten likson, blir såååå mye bedre med rosiner enn uten! Mamma er fra Sunnmøre, så kan hende det er der jeg har det ifra, aner egentlig ikke. Har liksom alltid hatt det :D Og jeg synes det er snålt med folk som ikke har det :lol:

Skrevet

Æsjemeg, neitakk :D Kommer fra østlandet, bodd litt forskjellige steder og aldri vært borti rosiner i grøt. Nei, på grøten skal det være sukker, smør og et halvt tonn kanel.

Skrevet

Æsjemeg, neitakk :D Kommer fra østlandet, bodd litt forskjellige steder og aldri vært borti rosiner i grøt. Nei, på grøten skal det være sukker, smør og et halvt tonn kanel.

Et halvt tonn med kanel er jeg enig i! :D Også har man på sukker, kanel og rosiner før man rører alt rundt så det blir fordelt, så tar man en stor klatt med helst meierismør på toppen :D
Skrevet

Rosiner i grøten blir like uforståelig for meg som rosin i pølsa. Bare at rosinen i pølsa har jeg i det minste hørt rykter om...Rosiner har ingenting i hverken boller eller andre spiselige ting å gjøre, rosiner er bare ekkelt...Og nei, man kan ikke plukke de ut.

Ananas på Pizza er forøvrig like teit og ekkelt *urk*

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...