Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

DV 11 Kingwanas Hellblazer Of D'Guard ble JWW 12! Han er da den 3. fra vårt oppdrett eller eie som blir JWW siden 2008! Wee!

World Winner 2012!!

Linux sin datter Bibi ble junior verdensvinner OG Best i rasen mot 40 andre kooikere (det er MYE kooikere)! Veldig stolt "farmor" her...

Skrevet

Har dere fått med dere det om parvosmitta? Altså at noen hunder har dødd?

Har lest om det på FB, men har ikke funnet noen andre - mer pålitelige - kilder. Har du?

Skrevet

Har lest om det på FB, men har ikke funnet noen andre - mer pålitelige - kilder. Har du?

Nei, jeg har ikke det, og har heller ikke giddi å leite, for å være helt ærlig. Regna med at det sikkert ville kommet en uttalelse av noe slag dersom det var hold i det.
Skrevet

Nei, jeg har ikke det, og har heller ikke giddi å leite, for å være helt ærlig. Regna med at det sikkert ville kommet en uttalelse av noe slag dersom det var hold i det.

på FB siden til WDS er det heller ingen som kan bekrefte noe som helst, og alle virker til å tenke at dette ikke stemmer, utover at det alltid innebærer en viss risiko å reise med hund.

Skrevet

Ang. parvovirus "utbruddet":

Cyprus Kennel Club

OFFICIALLY ANNOUNCES

These malicious allegations are totally without foundation,

The Cyprus Kennel Club officially announces that the malicious allegations about a new strain of parvovirus from dogs from Cyprus has affected dogs after the show, are totally without foundation, After an investigation conducted by the Veterinary Association of Cyprus and the Veterinary Services of Cyprus the result is : there has been No death of a dog from parvovirus that has done all of the recommended vaccines. Then, on the subject of the death of a dog, breed: Jack Russell terrier 2 years old, that there was a misinformation that the dog died of parvovirus, we have asked and we have repeatedly requested the findings of blood examinations or biopsy or necropsy but we had no respond. Probable cause of death , after photos circulated on the Internet whether the dog was playing among other dogs, puppies included in the yard and fields during day time possibly during high temperatures and was swimming in a swimming pool that may contain high amounts of chlorine for dogs, rises many question marks . Approximately 300 dogs were presented daily in the show and after conducting a comparative investigation, none has reported any unusual outbreak of diarrhea or any other signs of illness .

We are deeply sorry for the loss of the dog and would like to express our sympathies

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...