Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

BIR og BIG 2 i Letohallen i dag!

Min sorte perle! Greyhound, født 22.05.2011 Far: N. S.UCH. WW-10 NORDV-10Jet's Signed Sealed'n Delivered Mor: INT NORD FIN UCH Jet's Take it or Leave it 9 uker, med sønnen min Emrik (3 år)

Kirow møtte pappa George i dag, her er noen bilder fra i dag!

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for fine ord! :)

Han er utrolig fin! Vil gjerne treffe ham snart altså :wub:

Det skal vi få til vettu :) Skal du til Letohallen i helgen? Kirow skal debutere ;) påmeldt begge dager!

Skrevet

Han er like fin i virkeligheten. :)

Du som kom bort på slutten av dagen? Koselig møte på folk :)

Er det han jeg så på så jeg sølte Solo over hele meg i dag? :whistle:

Hahaha! Var det deg? Måtte le da altså..

Det tok jeg som ett kjempekompliment, eller så kunne det tenkes at han var så stygg at du måtte plukke opp haka fra gulvet :D

Skrevet

Hahaha! Var det deg? Måtte le da altså..

Det tok jeg som ett kjempekompliment, eller så kunne det tenkes at han var så stygg at du måtte plukke opp haka fra gulvet :D

Hahaha, det var meg, ja! Følte meg sånn passe dum, men jeg har nok selvironi til å bare le av det! :lol:

Og nei, han var IKKE så stygg at jeg måtte plukke noe opp fra gulvet. :D

Skrevet

Så vakker den er! så den i Letohallen idag, jeg falt helt pladask for den lekre fyren! :wub:

Tusen takk! :) Så dere ved ringen, den Pointer blaningen du har er bare kjempe herlig!

For en søt fyr! :wub:

Hahaha, det var meg, ja! Følte meg sånn passe dum, men jeg har nok selvironi til å bare le av det! :lol:

Og nei, han var IKKE så stygg at jeg måtte plukke noe opp fra gulvet. :D

Hehe, selvironi er godt å ha :D

Skrevet

HAHAHAHAHA! Måtte vise mamma det øverste bildet! TENK hvis jeg hadde hatt brus i hånda nå! :lol:

:lol::frantics:

Om du er skriver i samme ring neste gang, skal jeg ta m sugerør til deg. Og smekke... :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...