Gå til innhold
Hundesonen.no

Belgerfrøkenen Cichla's Killi


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har jo vurdert å gå til anskaffelse av hund nr. 2 en god stund, og hatt flere ulike raser oppe til vurdering. Jeg skulle egentlig ikke ha valp før om et års tid, men etter nøye overveielse fant jeg ut at det egentlig passer meg helt perfekt å få valp i år. Jeg landet altså til slutt på groenendael og K-kullet til Kennel Cichla. Åtte svartinger ble født for bare noen timer siden, og jeg venter spent på bilder! :D Jeg har førstevalget på tispen som jeg skal ha på fôr :)

Moren er Nuch Copyright og faren Nuch DKuch USAch RH p.E Aras De Bruine Buck.

Lille Killi skal hovedsaklig trenes i agility og lydighet, men jeg har også svært lyst til å lære mer om brukshundgrenene og gjerne delta på kurs i spor og rundering :)

Vakre Aras...

post-1249-0-99775700-1318272208.jpg

... og nydelige Coppie, som hun kalles til daglig:

post-1249-0-32308300-1318272262_thumb.jp

Tråden blir fortløpende oppdatert!

  • Svar 67
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er visst ikke noe flink til å oppdatere denne tråden... Siden november i 2012 har det skjedd en del, kan man si Killi sin epilepsi har vi hatt god kontroll på siden starten på 2013. Hun har gått

En liten oppdatering er vel på sin plass nå som valpene er 4.5 uke og halvveis leveringsklare! Var på besøk hos oppdretterne forrige helg - og for noen ivrige haler som var i sving i valpekassen! Nå s

Ååå, så moro at en av de havner her! Der hadde jeg shoppet valp om jeg skulle hatt svart her i landet akkurat nå.

Posted Images

Skrevet

Monti og jeg gleder oss supermasse til en suuper treningskamerat! :D Gratulerer igjen! :D

Vi skal nok få det superartig sammen :D

Oppdretteren har tatt nye bilder av vakringene som allerede har blitt 10 dager gamle. Tiden flyr jo! :D Og godt er det, for jeg er en utålmodig sjel som aldri har gledet seg så mye til noe i hele mitt liv...

Her sees den brune hannen:

post-1249-0-45697800-1319146762_thumb.jp

The blue one, også en hann:

post-1249-0-76939500-1319146838_thumb.jp

Og den oransje tispen, én av fem, og kanskje min Killi...? :wub:

post-1249-0-91638400-1319146890_thumb.jp

  • 3 weeks later...
Skrevet

En liten oppdatering er vel på sin plass nå som valpene er 4.5 uke og halvveis leveringsklare! Var på besøk hos oppdretterne forrige helg - og for noen ivrige haler som var i sving i valpekassen! Nå ser man tydelige forskjeller i kullet, og jeg har plukket ut tre foreløpige favoritter:

Den grønne er sånn midt på treet stor, virker veldig uredd og var den som hele tiden forsvant bort fra flokken for å utforske stuen på egenhånd :) Hun har et meget uttrykksfullt ansikt og, i mine øyne, flotte bevegelser:

post-1249-0-15403400-1320927761_thumb.jp

Den rosa er den aller minste i kullet, men er (i likhet med den røde, som er den største av tispene) ganske tøff i trynet. Hun er liten og nett, og en fin-fin frøken:

post-1249-0-08748800-1320927748_thumb.jp

Den kremfargede tispen er, hvis jeg husker rett (!), ganske lik den grønne i kropp, men ikke like frempå mentalt:

post-1249-0-53187700-1320927740_thumb.jp

Gleder meg til nytt besøk 19. november - da er valpene nesten 6 uker gamle, og forskjellene enda mer synlig :)

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ååå, så moro at en av de havner her! Der hadde jeg shoppet valp om jeg skulle hatt svart her i landet akkurat nå. :wub:

Faktisk så vil to av dem havne her :) Typen min skal ha kullbroren, og jeg har fått ham til å opprette en profil her inne ;) Skal nok få ham til å lage en tråd også etterhvert!

Tok mange nye bilder hos oppdretter i går, men filene er for store til å lastes opp og jeg er for trøtt til å forminske dem nå... Her kommer imidlertid et bilde tatt med mobilen - rosa tispe til venstre (i min høyre hånd) og grønn :wub: Disse to er favorittene, og oppdretter er enig i at en av disse vil passe meg best. I dag er valpene 6 uker gamle, og i neste uke skal de gjennom en valpetest. Blir spennende å se utfallet av den.

post-1249-0-81507200-1321866080_thumb.jp

Skrevet

Da er det bestemt at den lille rosa jenten blir min! :D

Sonen - møt Cichla's Killi: :wub:

post-1249-0-22120600-1322811878_thumb.jp

post-1249-0-36126900-1322811887_thumb.jp

post-1249-0-42248000-1322811899_thumb.jp

post-1249-0-79975900-1322811912_thumb.jp

I morgen tidlig drar vi til Stavanger og henter både henne og kullbroren Karras :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...