Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Diagnosebrev AD fra NKK i morges. Kuma har AD: A! Så nå kan jeg si at han er fin og frisk på albuer, hofter og kne. Det er gutten sin, det.

Kom, kom! Jeg er så uendelig stolt av gutten min. Jeg har en katt som er litt sky av seg, hun ble født ute og har hatt en ganske tøff start på livet og er dermed ikke helt trygg på nye ting. Hun er

I dag fyller gutten min TO år! Ikke så mye forskjell å snakke om.. han er fortsatt like deilig.

Skrevet

Åååå, så søt! :) Er Shibaer skikkelig stae? Og litt sånn "lalalalalalala-hører ikkeeeee"? :P

Jeg kan egentlig bare prate for min gutt. Så én shiba og ikke shibaer. Jeg vil ikke si at han er sta, jeg trur ikke han har det i seg. Selvstendig, ja, og jeg trur det ofte kanskje kan tolkes som sta. Han vil gjerne ture for seg selv, samtidig som jeg vet at han følger med på hvor han har meg. Han er nok litt sånn "hørte ikke, kan du si det en gang til med litt mer overbevisning?".. han gjør ingenting gratis, og jeg forventer heller ikke at han skal gjøre det ;) Skulle bare av og til ønske han ikke ville ha så heftig betalt for å gjøre det jeg vil

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Gratulerer så masse med dagen, Kuma! :banana:

Jeg sendt deg melding med bilde av jentene i går, fordi vi gikk tur i Frognerdalen der vi gikk, men du får kanskje ikke sånt når du er i Ungarn?

Nei :( men om det er samme bildet du la ut på fb nå så var det kjempelekkert! Gleder oss til å hilse på damene igjen i pinsa (i alle fall meg.. Kuma er foreløbig lykkelig uvitende om norgesturen).

Skrevet

Nei :( men om det er samme bildet du la ut på fb nå så var det kjempelekkert! Gleder oss til å hilse på damene igjen i pinsa (i alle fall meg.. Kuma er foreløbig lykkelig uvitende om norgesturen).

Nei, er ikke samme bildet. Det du snakker om er tatt av Imouto på vei opp et rådyrtråkk tidligere i vinter. :) Jeg kjøper forresten telt før spesialen, og forventer at Kuma, du og søstra di vil være sammen med oss inni der. :banana:
  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Lenge siden jeg har postet bilder av kjekkassen min...fordi det er mye lettere å ha med mobilkameraet enn det ordentlige kameraet når man går på tur.

Kuma lever livet. Nå skal han være i Tromsø helt til Januar. Fra september og utover skal han bo hos mammaen min mens jeg har dobbelsemester nede i Ungarn, på vårsemesteret skal han være med ned tilbake. :D

P8054517.jpg

P8054512.jpg

P8054499.jpg

P8054484.jpg

P8054454.jpg

P8054445.jpg

P8054411.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...