Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner de å bli søte nå! De har begynt å spise fast føde, de leker, vandrer, JODLER, og er bare søøøte (og vakre!)

Første valp er født! En alledeles nydelig flott tegnet sort/hvit hannhund på 240 g

Sitat sms: "Vi har fått ei nydelig sort keiserinne! Alt vel!"

Skrevet

Takk for alle søte kommentarer :)

Jeg klarer fortsatt ikke å bestemme meg for navn. Jeg liker begge alternativer, og de jeg spør er helt delt, så da er det vel "Hips om happ"? Ikke får jeg laget sider til de på hjemmesiden før jeg har bestemt meg heller.

Tispa kaller vi iallefall "Jippi", og Sindre har begynt å kalle hannhunden for "Kurt" :lol:

Skrevet

Utrolig så søte, små, nydelige og uskyldige de var! Bildene med gutten din var jo bare herlige! Stemmer forresten med det andre har sagt her, Jazzy Jive (Jahoo) og Jitterbug (Jippi) er favorittene her også! :)

Skrevet

Leste denne tråden først nå.

Gratulerer med de to som endelig kom!

Jeg hadde helt klart beholdt tispa selv, har solgt "den rette" (kattungen, har vel hatt ca. 40 kull av rasene Bengal og Sokoke så har litt erfaring fra den fronten) før og det har jeg angret på fordi om kattene fikk kjempehjem de! (jada har gjentatt "feiltakelsen").

Navn er moro, men hadde jeg hatt Basenji så hadde navnene vært på Swahili evt noe annet afrikansk. Den ene katterasen jeg hadde før gav jeg utelukkene navn på Swahili da den stammer fra Kenya. I tillegg liker jeg lydene i språket.

Lykke til videre med de to små!

Skrevet

Navn er moro, men hadde jeg hatt Basenji så hadde navnene vært på Swahili evt noe annet afrikansk. Den ene katterasen jeg hadde før gav jeg utelukkene navn på Swahili da den stammer fra Kenya. I tillegg liker jeg lydene i språket.

Lykke til videre med de to små!

Vi har en kanadisk hund og en fransk(?) og en gresk. Den canadiske og franske er norskfødte har "norske" navn, den greske er jo greskfødt og heter hund (på gresk). Det er vel bare fem eller seks raser som er norske, hvis man skal se sånn på det. Ikke at jeg har noe i mot at en afrikansk rase, får afrikanske navn. Slett ikke :D

Skrevet

Vi har en kanadisk hund og en fransk(?) og en gresk. Den canadiske og franske er norskfødte har "norske" navn, den greske er jo greskfødt og heter hund (på gresk). Det er vel bare fem eller seks raser som er norske, hvis man skal se sånn på det. Ikke at jeg har noe i mot at en afrikansk rase, får afrikanske navn. Slett ikke :D

Jeg mente slettes ikke at de ikke kan hete noe annet enn afrikansk. Men JEG ville valgt det på Rhodesian Ridgeback eller Basenji om jeg hadde noen. Men jeg har ikke planer om noen.

Mine egne valper får nok hverken engelske eller sibiriske navn fordi om rasen kommer fra Sibir og har USA som hjemland :P Men de får nok "nordlige" navn på en eller annen måte. Alle jeg har hatt til nå har jo det ;)

Skrevet

Jeg har tidligere hatt kun swahilske stamtavlenavn (vårt A, B, C og D-kull) Men synes nå at engelsk gir mer betydning for både meg og andre.

Bilder kommer i helgen tenker jeg.

Øynene begeynner så vidt å få en pitteliten sprekk. I løpet av en dag eller to bør øynene være¨åpne, og da er det liksom litt mer å ta bilde av også.

De spiser seg svære (ingen mangel på melk her nei!) og er noen store pølser nå :lol:

Herlige er de!

  • Like 5
Skrevet

Introduserer...

393447_10150453959842693_543512692_9025525_1269516146_n.jpg

ooooooooog vårt nyeste llle insekt:

381029_10150453977022693_543512692_9025615_1095088997_n.jpg

Jaggu klarte jeg ikke å bestemme meg for navn til slutt også. JEG ville nemlig ha navnet Jitterbug, og Jazzy Jive liker jeg mer og mer jo mer jeg smaker på det.

Dette skal bli et ordentlig eksklusivt lite danse-kull med verdens nydeligste bevegelser, og smekre kropper..

Hannhunden vil bli kalt "Domino" til vanlig, og tispa "Jippi" :)

  • Like 6
Skrevet

Liker navnene :aww:

Nå syns jeg de kan vokse og bli noe annet enn små klumper! Akkurat nå har de så store, runde, klumpete hoder at jeg ikke kan forstå at de en gang skal bli edle og vakre :lol:

Skrevet

Så nydelige :wub: Gleder meg veldig til å følge den duoen videre. Kan jeg sette meg på valpeliste til Jippis fremtidige kull allerede? :icon_redface: Mååååå ha, bare mååååå ha!

Kasko ønsker sine halvsøsken velkommen til verden og gratulerer med navn. :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...