Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner de å bli søte nå! De har begynt å spise fast føde, de leker, vandrer, JODLER, og er bare søøøte (og vakre!)

Første valp er født! En alledeles nydelig flott tegnet sort/hvit hannhund på 240 g

Sitat sms: "Vi har fått ei nydelig sort keiserinne! Alt vel!"

Skrevet

Takk for alle søte kommentarer :)

Jeg klarer fortsatt ikke å bestemme meg for navn. Jeg liker begge alternativer, og de jeg spør er helt delt, så da er det vel "Hips om happ"? Ikke får jeg laget sider til de på hjemmesiden før jeg har bestemt meg heller.

Tispa kaller vi iallefall "Jippi", og Sindre har begynt å kalle hannhunden for "Kurt" :lol:

Skrevet

Utrolig så søte, små, nydelige og uskyldige de var! Bildene med gutten din var jo bare herlige! Stemmer forresten med det andre har sagt her, Jazzy Jive (Jahoo) og Jitterbug (Jippi) er favorittene her også! :)

Skrevet

Leste denne tråden først nå.

Gratulerer med de to som endelig kom!

Jeg hadde helt klart beholdt tispa selv, har solgt "den rette" (kattungen, har vel hatt ca. 40 kull av rasene Bengal og Sokoke så har litt erfaring fra den fronten) før og det har jeg angret på fordi om kattene fikk kjempehjem de! (jada har gjentatt "feiltakelsen").

Navn er moro, men hadde jeg hatt Basenji så hadde navnene vært på Swahili evt noe annet afrikansk. Den ene katterasen jeg hadde før gav jeg utelukkene navn på Swahili da den stammer fra Kenya. I tillegg liker jeg lydene i språket.

Lykke til videre med de to små!

Skrevet

Navn er moro, men hadde jeg hatt Basenji så hadde navnene vært på Swahili evt noe annet afrikansk. Den ene katterasen jeg hadde før gav jeg utelukkene navn på Swahili da den stammer fra Kenya. I tillegg liker jeg lydene i språket.

Lykke til videre med de to små!

Vi har en kanadisk hund og en fransk(?) og en gresk. Den canadiske og franske er norskfødte har "norske" navn, den greske er jo greskfødt og heter hund (på gresk). Det er vel bare fem eller seks raser som er norske, hvis man skal se sånn på det. Ikke at jeg har noe i mot at en afrikansk rase, får afrikanske navn. Slett ikke :D

Skrevet

Vi har en kanadisk hund og en fransk(?) og en gresk. Den canadiske og franske er norskfødte har "norske" navn, den greske er jo greskfødt og heter hund (på gresk). Det er vel bare fem eller seks raser som er norske, hvis man skal se sånn på det. Ikke at jeg har noe i mot at en afrikansk rase, får afrikanske navn. Slett ikke :D

Jeg mente slettes ikke at de ikke kan hete noe annet enn afrikansk. Men JEG ville valgt det på Rhodesian Ridgeback eller Basenji om jeg hadde noen. Men jeg har ikke planer om noen.

Mine egne valper får nok hverken engelske eller sibiriske navn fordi om rasen kommer fra Sibir og har USA som hjemland :P Men de får nok "nordlige" navn på en eller annen måte. Alle jeg har hatt til nå har jo det ;)

Skrevet

Jeg har tidligere hatt kun swahilske stamtavlenavn (vårt A, B, C og D-kull) Men synes nå at engelsk gir mer betydning for både meg og andre.

Bilder kommer i helgen tenker jeg.

Øynene begeynner så vidt å få en pitteliten sprekk. I løpet av en dag eller to bør øynene være¨åpne, og da er det liksom litt mer å ta bilde av også.

De spiser seg svære (ingen mangel på melk her nei!) og er noen store pølser nå :lol:

Herlige er de!

  • Like 5
Skrevet

Introduserer...

393447_10150453959842693_543512692_9025525_1269516146_n.jpg

ooooooooog vårt nyeste llle insekt:

381029_10150453977022693_543512692_9025615_1095088997_n.jpg

Jaggu klarte jeg ikke å bestemme meg for navn til slutt også. JEG ville nemlig ha navnet Jitterbug, og Jazzy Jive liker jeg mer og mer jo mer jeg smaker på det.

Dette skal bli et ordentlig eksklusivt lite danse-kull med verdens nydeligste bevegelser, og smekre kropper..

Hannhunden vil bli kalt "Domino" til vanlig, og tispa "Jippi" :)

  • Like 6
Skrevet

Liker navnene :aww:

Nå syns jeg de kan vokse og bli noe annet enn små klumper! Akkurat nå har de så store, runde, klumpete hoder at jeg ikke kan forstå at de en gang skal bli edle og vakre :lol:

Skrevet

Så nydelige :wub: Gleder meg veldig til å følge den duoen videre. Kan jeg sette meg på valpeliste til Jippis fremtidige kull allerede? :icon_redface: Mååååå ha, bare mååååå ha!

Kasko ønsker sine halvsøsken velkommen til verden og gratulerer med navn. :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...