Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare komplimenter du har fått?


Aya
 Share

Recommended Posts

"I have never seen someone so colorless as you" - sa en aldeles fascinert meksikaner til meg. Og da hadde jeg vært på backpacking i Mexico i 3 uker og var så brun som jeg aldri har vært før. :thumbsup: Ikke det at jeg blir så himla brun altså, jeg blir mer beige og fregnete og siden håret den gangen var blitt ekstra solbleket så var jeg riktig så blond og med blå øyne i tillegg var det ikke måte på hvor merkelig jeg var.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Min venninnes lille datter hadde følgende kompliment til sin mor, som satt bak huset og solte seg toppløs: "Når jeg blir så stor som deg, skal jeg ha like lange fine pupper som du har"

:lol: Vet ikke om det teller jeg, men tar det med likevel. Satt i en park med en kompis av meg, så kommer en av byens løse fugler bort, titter på oss, legger hånda på armen min og ser intenst på k

"Hadde du sett litt annerledes ut hadde jeg vært skikkelig forelska i deg" .... Jo takk

Pics please! Jeg har aldri sett en bowlingrompe før nemlig :P

Mens jeg var mer nysgjerrig på cowboy-nesa, hvordan ser de ut, liksom? Jeg kan ikke huske at jeg har tenkt cowboy de gangene jeg har møtt AnitaW heller.. hehe

Og du KarpeSkrotum, jeg har blitt kalt hæstkuk jeg og.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan ikke huske å ha fått verken rare eller fine kompliment, jeg! :o

Du er rar og fin, du! :flowers:

Ikke et "kompliment" til meg, men min halvbror hadde en bra en til sin mor da han var rundt 6 år gammel. Han ble dusjet og var mistenkelig stille. Han betraktet seg selv. "Mamma, du er jammen heldig."

"Hvordan da?"

"Jo, for du er jo ikke noe fin, og pappa er i hvertfall ikke noe fin, men så ble jeg SÅ FIN!"

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du er rar og fin, du! :flowers:

Ikke et "kompliment" til meg, men min halvbror hadde en bra en til sin mor da han var rundt 6 år gammel. Han ble dusjet og var mistenkelig stille. Han betraktet seg selv. "Mamma, du er jammen heldig."

"Hvordan da?"

"Jo, for du er jo ikke noe fin, og pappa er i hvertfall ikke noe fin, men så ble jeg SÅ FIN!"

:lol:

Fikk vel en del rare komplimenter den gangen jeg var litt mer ute, men nå er det ganske så stille :P De vanligste er dette med "fødehofter" (jupp, det stemte, men skal nok ikke teste det ut flere ganger), og den noe forskrekka kommentaren : Jøss, så pen du er når du har sminka deg! Takk for den liksom :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror dette var ment som en kompliment i sin tid, men jeg er sannelig ikke sikker. En arbeidskollega sa til meg en gang: Aldri i livet om jeg ville vært gift med deg men jeg skulle gjerne vært hunden din!

Og det er vel lov å komme med "negative" komplimenter også? Hadde en sjef som sa: Tonje du tenker alt for mye og ofte feil (tror han må ha forvekslet meg med en belger..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pics please! Jeg har aldri sett en bowlingrompe før nemlig :P

Det var dattera på 3 år som sa det når hun sto bak meg da jeg sto bend-over og knøyt skoene mine - og det er mange år siden nå. Den rompa nærmer seg nok mer en bowlingkulebag nå, hahaha..

Mens jeg var mer nysgjerrig på cowboy-nesa, hvordan ser de ut, liksom? Jeg kan ikke huske at jeg har tenkt cowboy de gangene jeg har møtt AnitaW heller.. hehe

*Ler* Jeg har stått mange ganger og kikket i speilet for å forstå cowboynesegreia - litt stor og kantete? Noen liker dem vel sånn også.. Jeg er ikke hjulbeint da, kanskje derfor du ikke fikk helt den store assosiasjonen.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da vi fikk Zara,så viste jeg jo selvfølgelig valpebilder i hytt og pine. Og tre av mine venninner (som ikke kjenner hverandre) sa.

"Hun er jo helt lik deg jo!" når de så bildene. Hmm-jo takk,jeg synes jo Zara er finest i verden,men synes det var litt rart likevel :P

Ikke så rart kanskje,men veldig overraskende :

"Du er faktisk fin du!" *sette seg på fanget,gir meg en klem og et kyss på kinnet* "Hunden din er også fin" -en liten gutt på 5-6år som jeg nettopp hadde møtt :wub:

"Du er så liiiten!" *klappe meg på hodet*(denne har jeg fått høre i alle versjoner som tenkes kan) -mange tror dette er et kompliment-det er det ikke :sleep::pinch:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått et par jeg også..

På fest med noen jeg ikke hadde hadde vært på fest med på et par år: "Du har egentlig blitt ganske pen du!" Den kom flere ganger i løpet av kvelden.. Jo takk, og før var jeg..? :|

Sjefen da jeg kom på jobb med sminke (jobbet i stall, så sminka meg ikke daglig akkurat.): "Jøss, så pen du var i dag da, hvem har du pynta deg for?" Øhh.. Tusen takk for det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått et par jeg også..

På fest med noen jeg ikke hadde hadde vært på fest med på et par år: "Du har egentlig blitt ganske pen du!" Den kom flere ganger i løpet av kvelden.. Jo takk, og før var jeg..? :|

Haha. Den her har jeg hørt også. Var ute på byen og møtte ei jeg gikk på barneskolen med. Hun utbrøt da hun så meg: "Næmmen! Maria, jo! SÅ pen du har blitt"... jo, takk. :huh: yggelig det altså, men jeg og lurte litt på om jeg var såå stygg før?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klarte å gi en litt rar kompliment i min ungdomstid.

Jeg sa "Du er jo en kleptoman du" og dama så rart på meg uten at jeg skjønte hvorfor, før senere når jeg tenkte gjennom hva jeg hadde sagt. Som mann liker man jo når damene ofte har 'lyst' og meningen var å si "Du er jo en nymfoman du" (kanskje rar nok i seg selv, men ment positivt - ble jo ennå rarere når jeg som vanlig roter med ord og uttrykk) :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror dette var ment som en kompliment i sin tid, men jeg er sannelig ikke sikker. En arbeidskollega sa til meg en gang: Aldri i livet om jeg ville vært gift med deg men jeg skulle gjerne vært hunden din! Og det er vel lov å komme med "negative" komplimenter også? Hadde en sjef som sa: Tonje du tenker alt for mye og ofte feil (tror han må ha forvekslet meg med en belger..)

:lol:

Det var dattera på 3 år som sa det når hun sto bak meg da jeg sto bend-over og knøyt skoene mine - og det er mange år siden nå. Den rompa nærmer seg nok mer en bowlingkulebag nå, hahaha.. *Ler*

Jeg har stått mange ganger og kikket i speilet for å forstå cowboynesegreia - litt stor og kantete? Noen liker dem vel sånn også.. Jeg er ikke hjulbeint da, kanskje derfor du ikke fikk helt den store assosiasjonen.. :lol:

You and me both.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å du ser ut som en rosa elefant! (mannlig arbeidskollega som kommenterte meg når jeg hadde på meg rosa hettegenser og lilla bukse)

Samme dag fikk jeg denne av en annen mannlig kollega: "Du ser ut som en klovn!" Følte meg ikke så veldig pen og smekker da akkurat. Og den kombinasjonen av klær er vel lenge til jeg kommer til å gjenta på jobb.

Endret av Garp
Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Hvor gammel er du?

- Du får gjette...

- 30!

- Nei, jeg er 20...

- Du holder deg godt da!

Ehh.... :lol:

Edit - en til:

Jeg innrømmet for en kar at jeg hadde vært forelska i ham når jeg var yngre. Ja, det vet jeg, sa han, men du var ikke ei jente man tulla med, men ei sånn ei man skulle gifte seg med.

Jah... :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha jobbet på uteplass en god stund, både i baren og en goood del som vakt så har det kommet en god del kommentarer, faktisk så mange hyggelige og negative at jeg bare overser de. Jo takk svarer jeg og gidder ikke bry meg noe mer for fulle folk de er dumme de! Jeg har fått så nåkk av fulle dumme folk at jeg enten må være på jobb rundt dem eller være påvirket sel ellers klarer jeg ikke gå rundt fulle folk. Meeeen her er noen som jeg husker:

Jeg fikk gå tidlig fra jobb(er samboer som var eier og drev plassen) siden det var lite folk. Jeg satt på bakrommet en stund og gjorde litt fornuftig papirarbeid der før jeg skiftet til OnePiecen og skulle gå hjem. Gikk gjennom lokalet på vet mot utgangen da jeg ble stoppen av en jeg kjenner. Han tok meg i begge hendene og så fra topp til tå på meg flere ganger før han sier: du er så deilig, du aner ikke hvor lyst jeg har på deg, du gjør meg gal!...

Ehm ok! Sist jeg sjekket så har enda ikke et eneste mannfolk synes at OnePiecen er noe tiltrekkende.

Som vakt ene gangen så kom det en bort til meg og klappet meg på hode og sa:" du er så liten og søt du. Tenkt å være så søt og uskyldig som deg, det er sånn at jeg kunne tenke meg å tatt deg med hjem. Du er så lett og uskyldig at jeg kunne hevet deg rundt i sengen min akkurat som det passet meg."

:sint_01:

Jeg smilte bare fint og sa at jeg ikke var så liten og uskyldig som han skulle ha det til. Det endte opp med at han laget trøbbel i baren og når jeg skulle ha han ut så skulle ha vise meg hvor liten kjangs jeg hadde mot han. Det endte opp med at han ble skuttet ut døren for så å slå til meg. Han ble hentet av politiet etter at han hadde fått hilset på bakken der han måtte bli liggendes med håndjern. Tror jeg vant den. :D

Mamma og Pappa han fått en liten etterpåkladd som nå er 5 år og der kommet det mange gode kommentarer der gitt:

Lillebror: Mamma du er ikke gammel du for når mammaene blir gammle så henger puppene på knærne og dine har ikke kommet til navlen.

mamma: Hvem har sakt det?

lillebror: Pappa!

Samtale mellom lillebror og min søster under middagsborde. Lillebror har klart å plukke opp en ord men ikke fått det helt riktig så pubertet har blitt puppertet.

Lillebror: hva betyr puppertet?

lillesøster: Det betyr at du blir ungdom.

Det ble stille en stund før lillebror utbrøt:

HERREGUUUD! hvis eg på puppe når eg blir store då døøøør eg!

Lillebror går nå i første klasse og har funnet ei søt liten jente han kysser og klemmer på. Mamma synes det va tidlig å begynne og spurte om han ikkj kunne vente litt med kjæreste? Da svarte han; .... Kan ikke bare du dompe na?

:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk en når jeg var på kontroll hos kardilogen. Jeg følte meg ikke så veldig bra akkurat den dagen, så sier han :Du ser jo forbaska bra ut da :o .Visste ikke hva jeg skulle si, når en godt voksen lege sa det. Burde jo ta det som en komplimang da, at jeg ikke ser så sjuk ut :P

Ja, også har blitt fridd tila v en full mann som kunne hvert faren min. Han ropte ut på den lille puben, at jeg var den flotteste jenta der inne av alle sammen. Han kjenner meg ikke igjen nå :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...