Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, jeg vet hvor det er :) Er det mange som heter Bergan der?

Ja, det var slik vi tenkte også. Akitaen er utrolig flott, på mange måter, men den har kanskje også noen sider som ikke er like bra, men slik er det vel med de fleste raser :)

Mir veide 11,5kg i igår, og han er 9 uker idag

Her er Mir i trav på jakt etter blomster :D

Jepp, mange som heter Bergan i Re :) Slektsforskning på hundesonen, haha!

  • Svar 110
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg måå bare legge ut disse også.. (sorry for dobbelpost, men når jeg legger til bilder får jeg ikke til å redigere). Litt bedre bilder tatt med "litt" bedre kamera Her ser jo dyret mitt veldig pr

Takk! Lenge siden jeg har vært aktiv her inne nå. Mir er nå 47kg og ulydig som aldri før Men like glad i kos!

Mir Simba er en Boerboel som nå er blitt litt over 8 uker, han er en livlig krabat som for tiden liker å sove, grave, leke og spise. Vi(Jeg og Missy) har hatt lyst på hund i lang tid, men vi ville

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

nusk.jpg

Et lite bilde fra dagens valpelek! Møtte Zera fra sonen her, de kosa seg skikkelig :D

Hahahaha deilig liten tass :wub:

Helt enig med deg :D

Om flere snille hunder/valper har lyst til å leke litt så bare si fra :icon_redface:

Skrevet

Lillegutt begynner å bli stor! I dag er han 11 uker + 1 dag og veier allerede 16,9 kg! Nå er det vel 3-4 dager siden han har tissa inne :D Vel, i går teller ikke, han satte framføttene utafor døra, men orket ikke å ta med seg resten og endte opp med å tisse på dørstokken/dørmatta :D Må sies at han er en skikkelig hjemmehund. Det beste med å gå tur er helt klart det å komme hjem igjen, hehe.

P1030313.jpg

P1030310.jpg

mirrevappen.jpg

SÅRRY, skal snart ta frem speilrefleksen å sette meg inn i å ta skikkelige bilder :) Lover!

Skrevet

Så herlig hund! Og så kjempefine bilder! Spesielt de i sort-hvit, med rødt halsbånd. Stiiiilig!

Takk for det! Skal bli flinkere å ta bilder når jeg får tid :D

Ååååå, får ikke litt lyst på BB igjen når jeg ser de bildene her :wub:

ÅÅh, og jeg får lyst til å plusse på en Staffe i flokken når jeg ser på hjemmesia di :D Skal ikke se bort ifra at det skjer heller, men blir nok en liten stund til da.

Skrevet

I går var Mir å leka med den store og fine malamuten Kodak! Var veldig morsomt å se de leke sammen, Mir ble ganske tøff etterhvert og prøvde å jokke på Kodak når han fokuserte på noe annet

:P

P1030375.jpg

Kommer jeg å tar deeeeg!

P1030416.jpg

Tok deg :D

P1030420.jpg

P1030381.jpg

Neste gang skal jeg ta med speilrefleksen så jeg får tatt noen skikkelige bilder :)

Skrevet

Ååååh! Nydelig! Likte spessielt svart/hvitt- bildene i første inlegget. :wub: Denne må jeg huske å følge med på.

Skrevet

Se der ja :) Ble da noen fine bilder :)

Lett å ta fine bilder av så fine gutter :D

Ååååh! Nydelig! Likte spessielt svart/hvitt- bildene i første inlegget. :wub: Denne må jeg huske å følge med på.

De liker jeg også, dessverre ikke jeg som har tatt de :P

  • Like 1
Skrevet

Kjekkingen min på skogstur :)

mirre.jpg

Blomstergutt

blomsterfinn.jpg

Og slik ser han ut når han skjønner at vi er på vei hjem :D Vanskelig å knipse bilde som er i fokus da, hehe.

_DSC8341.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...