Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra Sonenmesterskapet 2011


pippin
 Share

Recommended Posts

  • Svar 129
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei! Det der er en hund som aldri har vært i en sånn setting,han er seks år,har trent på øvelsene et par små uker og har en helt annen hverdag enn de fleste av våre hunder. Bare å bøye seg dypt i stø

Kommer ikke over hvor imponert jeg er over Mana! SÅ ung og så flink!

Steinar er så blid på dette bildet Han har pratet om denne store hunden i barnehagen i flere dager nå

Så flink du er til å fange øyeblikkene, Siri :ahappy: IA er jo kjempe herlig! Smiler og ler hele tiden :wub:

:icon_redface: Jeg hadde en veldig fin dag! :lol:

Jeg ser jo i ettertid at alle stilte opp etter å ha fått premiene sine. Det gjorde visst rekruttene også, bortsett fra meg. Jeg var opptatt med å sitte der og være lykkelig...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange flotte bilder altså :D Herlighet, det er mange pene hunder på sonen! Kan ikke nevne navn, for da måtte jeg ramset opp alle navna ;)

Og så fint med noen bilder av Java også :wub:

Jeg får ikke sett alle bildene nå pga dårlig nett, så skal dra til mamma i morgen for å få sett resten :P

SiriE: Seriøst, hva skjer med beina til Günther på det innkallingsbildet?! Hahahahahaha! Ser han sånn ut?! Tror jeg dæver :lol:

Fine bilder! Gaaad, nå fikk jeg lyst på puddel igjen :P

:thumbs: Java er både søt OG flink hun :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

SiriE: Seriøst, hva skjer med beina til Günther på det innkallingsbildet?! Hahahahahaha! Ser han sånn ut?! Tror jeg dæver :lol:

Han gjorde tydeligvis det, så det ikke før jeg kom hjem, og måtte se nøye etter for å skjønne hva som er hva!

Fikk også en fin bildeserie av enkeltdekken hans, først ligger han pent, så går nese, så følger hodet etter, deretter forbeina.. og vips så trasker bamsen rundt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han gjorde tydeligvis det, så det ikke før jeg kom hjem, og måtte se nøye etter for å skjønne hva som er hva!

Fikk også en fin bildeserie av enkeltdekken hans, først ligger han pent, så går nese, så følger hodet etter, deretter forbeina.. og vips så trasker bamsen rundt :P

Hahaha! Utrolig morsomt bilde ihvertfall :lol:

Ja jeg fikk sett den bildeserien! Genialt at du fikk med hele greia :lol: Utrolig flotte bilder altså, kan jeg stjele dem? Og bildene av Java også var supre :D Du fikk jammen med at hun gikk rundt hinderet tilbake til meg også :whistle: Lydige hunder jeg har :icon_redface::lol:

Bildene jeg tok ble greie de også? Noen ble jo fine ihvertfall så jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahaha! Utrolig morsomt bilde ihvertfall :lol:

Ja jeg fikk sett den bildeserien! Genialt at du fikk med hele greia :lol: Utrolig flotte bilder altså, kan jeg stjele dem? Og bildene av Java også var supre :D Du fikk jammen med at hun gikk rundt hinderet tilbake til meg også :whistle: Lydige hunder jeg har :icon_redface::lol:

Bildene jeg tok ble greie de også? Noen ble jo fine ihvertfall så jeg :)

Ja fikk fanget noen morsomme øyeblikk der, bildene du tok ble mye bra, kameraet har vært i manuelt fokus så det var ikke bare bare, men du har gjort en bra jobb :D

Java var morsom å ta bilde av, liker det hvor hun står i ruta, hun står så fint akkurat på bildet :P Og da kan man glemme det hun drev med på forhånd.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja fikk fanget noen morsomme øyeblikk der, bildene du tok ble mye bra, kameraet har vært i manuelt fokus så det var ikke bare bare, men du har gjort en bra jobb :D

Java var morsom å ta bilde av, liker det hvor hun står i ruta, hun står så fint akkurat på bildet :P Og da kan man glemme det hun drev med på forhånd.

Så bra :D

Ja det rutebildet var innmari kult :thumbs: Så lenge det ser bra ut på bilder så kan man late som om det så like bra ut i virkeligheten også :whistle::lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trening er oppskrytt. Hilsen Kovu.

Hilsen Marvin også. Han mener man bare kan slenge seg inn i ringen og se hvordan det går han, og la være med all denne treningen ellers når det er så mye annet spennende å fordrive tiden med :|

Om noen tilfeldigvis har bilde av Ikke de 15 minuttene hun var ute av bilen, så si ifra! :P Altfor mange bilder av rumpen min og mitt superkonsentrerte ansikt :icon_redface:

Min rumpe også, med en herlig strømpebukse under som jeg ser nå ikke var helt plass til. Lekkert :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kommer bildeskred fra meg, jeg har knipset i vilden sky som vanlig og jeg tror de aller fleste er med et eller annet sted. De som er forbigått får ikke ta det personlig. :P

Sandra har tatt de første, av Kaja med Tesh og meg med Argyr (takk!), resten har jeg tatt.

IMG_6229.jpg

IMG_6230.jpg

IMG_6232.jpg

IMG_6237.jpg

IMG_6239.jpg

IMG_6240.jpg

IMG_6244.jpg

IMG_6246.jpg

IMG_6248.jpg

IMG_6251.jpg

IMG_6253.jpg

IMG_6255.jpg

IMG_6257.jpg

IMG_6258.jpg

IMG_6262.jpg

IMG_6265.jpg

IMG_6267.jpg

IMG_6276.jpg

IMG_6279.jpg

IMG_6280.jpg

IMG_6283.jpg

IMG_6290.jpg

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...