Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hadde en diskusjon om hunderaser her om dagen, hvor diskusjonen etterhvert kom inn på APBT. Personen jeg diskuterte med hadde veldig respekt for denne rasen, og mange historier om hvor ekstremt farlig den er. Da jeg protesterte på at det var en farlig rase, falt det i heller dårlig jord. Og vedkommende kunne fortelle meg at opprinnelsen til APBT var et resultat av å befrukte en tispe med krokodillesæd. Selv om det var tydelig at vedkommende mente å sitte med faktaopplysninger, er det noe som sier meg at dette vel må være en smule overdrevet?

Skrevet

Fantastisk. Trodde denne personen på dette selv?

Hehe... ja han trodde det selv, og det så sterkt at han begynte å bli småaggressiv når jeg forsøkte å slå gjennom med noen faktaopplysninger. (bl.a noen biologiske problemer med at en slik mix kan forekomme) Han kunne også fortelle at på grunn av de svære kjevemusklene til APBT var der ikke plass til en stor nok hjerne, og de hadde kun to tanker, eller reflekser var det kanskje. Det var å spise og å drepe.

Etter å ha hørt på dette, var vel det mest skremmende at han hadde et sterkt ønske om å skaffe seg en pitbull. :wacko:

Til hans forsvar må vel sies at han kommer fra en annen kultur, og etter hva jeg forsto var det slike miljøer som vi ikke vil at disse hunden skal havne hos, som hadde dem. De bygget nok opp om disse forestillingene om hvor farlige hundene deres var.

Når han så bilde av mine hunder, kunne han fortelle at Rottweileren var nesten like farlig som APBT, og at min Amerikanske bulldog var en APBT. Jeg tilbydde ham å få treffe hundene mine, men det tilbudet ble avvist... ;)

Skrevet

*lol* Valpen her går under tilnavnet "krokodillen", men det er vel det nærmeste vi kommer den arten :D

Minner meg forresten om hun med bullterrier som var så lei av kommentaren: "ER det der en hund!?" Så hun svarte at det var en Bengalsk Elvegris som hadde blitt smuglet inn fra Afrika... Dagen etter var historien på førstesiden i lokalavisen, og journalisten måtte gå en runde med seg selv og sine evner til å sjekke fakta før han skrev noe i ettertid :D

Skrevet (endret)

HAHAHA dagens beste. Tenker jeg skal planlegge noen sauer som er immune mot rovdyr. Krysse sau og ørn. Når ulven kommer, så sier de som Bestemor skogmus: Nå flyver jeg til værs.

Red: Vet vedkommende om de kommer til verden som egg eller som valpediller (valpedoodler, kanskje)?

Såvidt jeg vet legger krokodillen egg som klekkes idet de fødes.

Endret av Tricolor
  • Like 1
Skrevet

*lol* Valpen her går under tilnavnet "krokodillen", men det er vel det nærmeste vi kommer den arten :D

Minner meg forresten om hun med bullterrier som var så lei av kommentaren: "ER det der en hund!?" Så hun svarte at det var en Bengalsk Elvegris som hadde blitt smuglet inn fra Afrika... Dagen etter var historien på førstesiden i lokalavisen, og journalisten måtte gå en runde med seg selv og sine evner til å sjekke fakta før han skrev noe i ettertid :D

:lol: :lol: :lol:

Skrevet

Red: Vet vedkommende om de kommer til verden som egg eller som valpediller (valpedoodler, kanskje)?

Såvidt jeg vet legger krokodillen egg som klekkes idet de fødes.

og at det temperaturen i redet som bestemmer kjønnet! TS, du har masse å fortelle denne vennen :lol:

Skrevet

Snakk om å være dum som et brød :D Eller kanskje han bare fleiper med deg?

Nei han fleiper nok ikke :) Ikke er han dum heller, men han kommer nylig fra et Afrikansk land, og jeg har inntrykk av at han har lært mye om noe, og svært lite om andre ting ;)

og at det temperaturen i redet som bestemmer kjønnet! TS, du har masse å fortelle denne vennen :lol:

hehe... blir vel heller slik at jeg har lært så mye i denne tråden at jeg vil holde det for meg selv. Kunnskap er som kjent makt :P

Skrevet

*lol* Valpen her går under tilnavnet "krokodillen", men det er vel det nærmeste vi kommer den arten :D

Åssen tør du sove med den i hus, den har jo bare to instinkter -spise og drepe :D

Skrevet

Men jeg hørte en gang at den eneste måten å skille pitbull og amstaff på, var at pitbull hadde dobbelt sett tenner (og de vokste visst ut igjen om de ramlet ut. A 'la hai....). Så pitbull stammer garantert fra noe krypdyr liknende!

Skrevet

Men jeg hørte en gang at den eneste måten å skille pitbull og amstaff på, var at pitbull hadde dobbelt sett tenner (og de vokste visst ut igjen om de ramlet ut. A 'la hai....). Så pitbull stammer garantert fra noe krypdyr liknende!

:thumbs:

  • 1 month later...
Skrevet

APBT är en av få raser som faktiskt är avlad för att inte bita människor. Sk manbiters. Om ni är seriöst intresserade av att lära er om rasen så gå in på www.pitbullforum.se I Sverige har vi 3-600 Apbt, Jag har träffat 2 st. Har inte hunden stamtavla så är den blandras. Och de biter inte mycket värre än andra hundar, men en korrekt apbt är avlad efter Game= vilja att aldrig ge upp. På Diskutera hundar, på facebook har vi 5 st apbt ägare om ni undrar något om rasen.

Mvh Jonathan

Skrevet

Så nå for meg forretningsideen som blander noen av de værst tenkelige tingene... Kroko-doodles som avles fram for skinnets skyld! Krokodilleskinn utenpå, puddelpels inni = en SUPER jakke!

Minst mulig bur (hunder liker jo slike), litt mat og vann, bruke storpuddel så de vokser fort, og vips - skinn ferdig! (Krokodille er faktisk godt å spise, så kanskje man kan bruke kjøttet også?)

Susanne

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...