Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur på fjellet etter utstilling :)


Recommended Posts

Skrevet

Nydelige bilder! Får ikke litt lyst til å ta en ordentlig fjelltur nå heller da, elsker fjellet om høsten :D

Takk! Jeg elsker fjellet på høsten også, spesielt siden all mygg og knott er borte da :lol:

Så utrolig flott det er der! Og ikke minst besøket... :wub:

Takk :ahappy:

Besøket :icon_redface: ?

Flotte bilder med flotte hunder!

Jeg vil på fjellet...

Takk :ahappy: Det beste er at å komme seg på fjellet tar 3-4 min med endeløse turmuligheter i maaange turer og ingen andre enn oss, hundene og av og til noe reinsdyr :ahappy:

Skrevet

Herregud dame, har du sånne gale hunder rundt en baby!? *ler*

Det så nydelig ut...Misunnelig jeg *sukk*

Barnevernet neste tror jeg :aww:

Det eeer vakkert her! En god grunn til å bli i Nord Norge *overbevise meg selv*

Skrevet

Godt å se at Lyra har noen andre og herje med. Tenker det blir STOR gjensynsglede når Amiga og Lyra ser hverandre igjen :heart:

Så fine bilder også :wub:

*savne colliegjengen*

Skrevet

Det er absolutt fint i fjellet nå! "Etter utstilling" - altså er dette i Vesterålensområdet? Nå er jeg selvfølgelig nysgjerrig siden man har hytte i området, men kjenner meg ikke umiddelbart igjen :P

Skrevet

Det er absolutt fint i fjellet nå! "Etter utstilling" - altså er dette i Vesterålensområdet? Nå er jeg selvfølgelig nysgjerrig siden man har hytte i området, men kjenner meg ikke umiddelbart igjen :P

Kjørte hjem etter utstilling så fjellet så ikke Vesterålen :) Sulitjelmafjellene, bildene er tatt på Lomi.

Så fint det er der :) Flotte hunder også :)

Nydelige bilder! :D Gleder meg enormt til å komme meg opp på fjellet i morgen! :)

Hundene dine er veldig flotte også :ahappy:

Taakk :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...