Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av hvordan man legger ut bilder på sonen.


Recommended Posts

Skrevet

1. Først så må man lage seg en profil på f.eks. Photobucket.

1.jpg

2. Trykk så på Upload now knappen,så kommer du inn her:

2.jpg

3.Trykk på Select photos and videos,velg så ut hvilke bilder du vil laste opp. Vil du laste opp mer en et bilde,så hold inne ctrl-knappen på tastaturet

3.jpg

4.Nå laster den opp. Når den er ferdig kommer du automatisk inn i albumet.

4.jpg

5.Hold musa over bildet,så kommer det opp noen valg. Trykk på linken der det står IMG code. Trenger ikke høyreklikke for å kopiere.

5.jpg

6.Gå til der du skriver innlegg,høyreklikk og trykk lim inn.

6.jpg

Å så trykker du post (eller legger til flere bilder) :)

Hvis du skal laste opp bilder via. facebook gjør du slik:

1.Finn bildet du vil bruke.

7.jpg

2.Trykk så F5 på tastaturet,da endrer bildevisningen seg. Høyreklikk så på bildet å velg kopier bildeadresse.

8.jpg

3.Gå der du skriver innlegg,og trykk på bildeikonet.

9.jpg

4.Lim inn bildeadressen.

10.jpg

5.Bildet kommer da opp.

11.jpg

Du kan nå trykke Post eller legge inn flere bilder :)

Håper dette gjør det litt lettere for noen :)

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Noen her som vet hvordan jeg får profilbilde? Det kommer "oppsto feil" hele tiden :S

Lagt ut bilder i forumet, men får det ikke til på profilen min.. Mulig jeg bare er dum som ikke forstår :huh:

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Skrevet

Eg finner lenken til bildet i facebook på ipaden, men det er ikkje ein bildeknapp når eg poster/svarer på sonen slik det er vist her? Prøvde lime det inn i tekstfeltet og forhåndsvisning slik som eg gjer på photobucket men det virka ikkje.

Skrevet

Eg finner lenken til bildet i facebook på ipaden, men det er ikkje ein bildeknapp når eg poster/svarer på sonen slik det er vist her? Prøvde lime det inn i tekstfeltet og forhåndsvisning slik som eg gjer på photobucket men det virka ikkje.

Bruker du IPad? Viser ikke på min Ipad ihvertfall. Bare på pc. Litt irriterende.

Skrevet

hvordan få opp bilde når jeg bruker mobil og ikke data??

Tipper photobucket har en app som lar en laste bilder opp dit, og hvis ikke kan du bruke imgur.com :) De lager også ferdige bbkoder man kan klippe og lime inn her.

Skrevet

Bruker du IPad? Viser ikke på min Ipad ihvertfall. Bare på pc. Litt irriterende.

Ja, buker kun ipad no for tida. Oki då går det sikkert ikkje å bruke facebook bilder frå ipad. Tusen takk for svar. Det hadde vært lettare då der har eg allerede bildene, mens photobucket ikkje er noko eg normalt bruker. Men photobucket funker iallefall via ipad då :)

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...