Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter x antall år hos blogg.no, weebly ol. har jeg veldig lyst til å kjøpe meg et domene(?), og lage en helt egen hjemmeside. Weebly liker jeg egentlig greit, men det har ikke kommentarfelt, gjestebok, noe jeg synes er litt kjedelig!

Så, da begynner jeg! Jeg er helt GRØNN på dette med HTML(?) koder og har aldri laget en hjemmeside fra bunnen av før. Jeg har sett at domenenavnet jeg vil ha er ledig hos One.com, og de ser ut til å ha greie priser ol.

Da spør jeg;

Hvordan starter jeg med mitt store hjemmeside prosjekt? Trenger jeg noe program`? Har One.com noe program? Er det dumt av meg å kjøpe domene og års abonnement nå? Eller tror dere jeg skal klare å lage til noe?

Hjelp hjelp! :D

Skrevet

One.com er supert å lage hjemmeside med. De har ulike maler man kan bruke. Min hjemmeside er laget med One.com

Takk! Da gleder jeg meg :) Har bestilt.

Skrevet

Du kan legge inn Wordpress på domene ditt, så slipper du lage selv. En drøss av forskjellige themes fins og du kan endre disse selv også. Da har du både blogg, sider og det du trenger egentlig. Ellers har one.com sine egne program til hjemmesnekring også som nevnt her.

Guest Michellus
Skrevet

Du trenger ikke kunne HTML for å lage hjemmeside på one.com hvert fall :) Veldig enkelt og greit. Og om du en gang må bruke HTML kan du alltids redigere den om du vil. Min hjemmeside er forøvrig også lagd med redigeringsprogrammet til one.com

Skrevet

du kan jo bruke ferdigplattformer som er nevnt ovenfor her. Jeg kan programmere hjemmesider, men ofte synes jeg det er greiere å bare bruke noe ferdig (programmering tar laaaang tid). Jeg pleier å ambefale wordpress eller joomla til folk som ønsker en grei, enkel hjemmeside med mye muligheter. Joomla er faktisk min største favoritt, du får uttallige plugins.

Skrevet

Jeg må si at jeg allerede står fast! Haha :P

Jeg valgte en ferdig mal(som jeg forøvrig ikke liker), og der står jeg! Jeg synes den er alt for smal.. Og jeg skjønner ingen ting :P Jeg har fått lagt inn noe tekst, og noen sider :P

www.Norane.org!

Skrevet

Hadde jeg vært deg hadde jeg lastet ned prøveversjon av Dreamweaver! :) Et utrolig kjekt program. Så kan du også søke rundt etter tutorials, siden veldig mange av de som lager dem også bruker Dreamweaver...

Får du tak i fullversjon litt billig (*host*les: gratis*host*), så er det noe du kommer til å være veldig glad for siden også, når du har lært deg litt mer! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...