Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag ble jeg lykkelig hundemamma til en liten italienervalp. Vi kom fra oppdretteren i Oslo for bare noen timer siden, og nå ligger han sammenkrøllet på magen min og sover søtt.

tumblr_lr4gunGR0s1qb77q1o1_500.jpg

tumblr_lr4hnz5XnA1qb77q1o1_500.jpg

Må hilse på storebror også :)

tumblr_lr4hl63AK71qb77q1o1_500.jpg

tumblr_lr4hie30HY1qb77q1o1_500.jpg

tumblr_lr4hjb7xir1qb77q1o1_500.jpg

tumblr_lr4hhmeDbW1qb77q1o1_500.jpg

tumblr_lr4hgvmubK1qb77q1o1_500.jpg

Meg og godgutten :ahappy:

tumblr_lr4how4M1s1qb77q1o1_500.jpg

Skrevet

Takk alle sammen! Ja, han er helt fantastisk og litt til. :D

Grattis med bebis i hus! Noen spesielle planer med han? :)

Han skal bare brukes til utstilling og kos. :ahappy:

Skrevet

Han blir en god del større. Da bildet var tatt hadde han ikke fylt ti uker engang, så han har ikke fått den klassiske myndefasongen enda, men den kommer. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...